X-ray, MR, enjeksiyon, ve daha fazlası: sakroiliak eklem ağrıları için testler

Uzun vadeli bel ağrısı, omurga pelvis bağlamak sakroiliak (SI) eklemlerde, biriyle insanların% 30% 15, kaynağıdır.

sırt ağrısı ve iltihabı azaltmak için ilaçlar enjekte bazı insanlar için yararlıdır. enjeksiyonlar genellikle steroid ve uyuşturan ilacın oluşur; Ancak, herkes aynı rahatlama alır akılda tutmak önemlidir.

Sİ eklem problemleri siyatik ve kalça artrit gibi diğer ağrılı durumlarda karışabilir ve rutin sınavları her zaman gerçekten ne olup bittiğini tespit edemez.

Doktorlar genellikle Sİ eklem disfonksiyonu teşhis etmek için üç veya daha fazla test sonuçlarına dayanmaktadır. Sen doktor ofisinde çoğu olabilir.

Sizin Doktor’un Ofisi Testleri

Doktorunuz duruş kontrol ve ne kadar iyi yürümek de dahil olmak üzere, tıbbi geçmişi hakkında soran ve fizik muayene yaparak başlayacak. Sonra ağrı Sİ eklem hareket eder ve ne kadar iyi geliyor olabilir nerede olduğunu görmek için bazı testler yapacağız.

daha yaygın testlerin bazıları şunlardır

Kraniyal kesme testi: Bir sınav masaya karnınızın üstüne yalan olsa da, doktor ağrı kontrol etmek için tailbone üzerinde baskı koyar.

Flamingo testi: doktor ağrı ve hop var bacak üzerinde durmak ister.

Gaenslen testi: Eğer doktorunuz kıvıran yüz yukarı yalan ve masa tarafı kapalı, uzanmış, diğer bacak basarken göğsünüze doğru bir diz presler iken.

Gillet testi (tek bacak leylek testi): Eğer bacaklarınızı yaklaşık 12 santim arayla, bir bacak kaldırdı ve bükülmüş. Doktorunuz sizin arkasında duran ve doğru hareket kontrol, onun başparmak ile tailbone her iki tarafında iter.

Pelvik basınç deneyi: senin yanında yalan olsa da, doktor üst kalça aşağı bastırır.

Pelvik oyalama testi: masaya yüz yukarı yalan olsa, doktor, aynı zamanda pelvis her iki tarafında aşağı bastırır.