üzüm suyu hakkında vızıltı

3 Nisan 2000 (Petaluma, Kaliforniya.) – Şarap sağlık yararları hakkında Hatta en yüreklendirici haber öğrenmek için Susan Sanford ikna etmeye yetmedi. “Ben alkol tadı sevdim sadece hiç,” Sanford, 42, Kuzey Kaliforniya’da bir filmin ses mühendisi diyor. “Yine de, tüm başlıkları ile, size kalp hastalığı riskini azaltabilirsiniz şey üzerinde eksik konum olmadığını merak yardımcı olamaz.

Eh, Susan Sanford, artık endişe. Şarap beğenmezseniz, son çalışmalar size üzüm suyu hemen hemen hepsi aynı faydalar elde edebilirsiniz gösteriyor. nedeni: Mor üzüm suyu kalbi-dostu yararları pek çok şarap vermek inanılan flavonoidler adı verilen aynı güçlü hastalıklarla savaşan antioksidanlar, içerir.

üzüm suyu flavonoidler, şarap olduğu gibi, damar duvarlarında plak oluşumuna yol açar adlandırılan kötü kolesterol (LDL ya da düşük yoğunluklu lipoproteinlerin) oksidasyonunu önlemek için gösterilmiştir. dergi Dolaşımdaki 1999 yılında yayınlanan bir çalışmada, Madison Wisconsin Üniversitesi Tıp Fakültesi araştırmacıları şimdiden kardiyovasküler hastalığın klinik belirtileri gösterdi 15 hasta sorular – plak-sıkıştı arterler de dahil olmak üzere – her gün üzüm suyu uzun boylu bir bardak içmek için . 14 gün sonra, kan testleri, bu hastalarda LDL oksidasyonu önemli ölçüde azaldığını ortaya koymuştur. Ve ultrason görüntüleri kanları daha özgürce akan belirten arter duvarlarında değişiklikler gösterdi.

Üzüm suyu da Georgetown Üniversitesi araştırmacı Jane Freedman, MD yayınlanmamış bulgulara göre, kalp krizi neden kan pıhtısı riskini azaltabilir. Yani kırmızı şarap olabilir, ancak bu durumda üzüm suyu gitmek için daha pratik bir yoludur: “Şarap sadece yasal olarak sarhoş birisi ilan için yeterince yüksek seviyelerde [tüketilen ne zaman] pıhtılaşma kanı önler,” Wisconsin araştırmacı John Folts Üniversitesi diyor, Doktora “Üzüm suyu ile sarhoş olma endişesi olmadan parası almak için yeterli içebilirsiniz.

Dahası, alkollü içecekler yol üzüm suyu yapar kan damarı astarları hücrelerin işlevini geliştirmek için görünmüyor. Kırmızı şarabın antioksidanlar sunabilir faydaların herhangi nemlendirme – aslında damar dokulara zarar verebilir kararsız oksijen molekülleri – ve alkol serbest radikaller üretir.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Tavuk, Çikolata, Salatalar, Tatlılar, Çorba