uyku ve menopoz

Uyku Bozukluğu Eğilimler

Menopoz onu yumurtalıklar hormon östrojen ve progesteron üretimi durdurmak bir kadının hayatında bir aşamadır ve onun aylık adet döngüsü (onu dönemi) sahip durdurur. Bu yaşlanmanın normal bir parçası olduğunu ve bir kadının üreme yıl sonunu. Menopoz genellikle erken 50s bir kadının geç 40’larda ortaya çıkar. Ayrıca uyku sorunlarına yol açabilir.

yumurtalıklar artık (menopoz gibi) östrojen ve progesteron yeterli miktarda üretmek zaman bu hormonların kaybı sıcak basması (vücuda yayılır sıcaklık ani duygu) ve terleme gibi çeşitli belirtiler hakkında getirebilir.

Uyku Leslie Partridge Sachs, bir dansçı, koreograf ve Garrison yaşıyor iki genç kız annesi için kolay olmamıştı, NY Bir çocuk olarak bile, o “Ben uykuya dalmakta zorluk ve uykuda kalma vardı.” Diyor o bir anne oldu sonra onun uykusuzluk kötüleşti; Çok hafif uyku – onlar yatakta teslim bile benim kızlarım duyuyorum. Ve çoğu sabahları ben 3:30 ya da 4’te uyanıp uyku geri almak mümkün değil. “Dört-beş saat Onun ortalama bir gece kapalı göz onun ruh halini etkiler.” Ben, sinirli hissediyorum … ”

Sıcak basmaları ve terleme uyku zor yapabilirsiniz. Ulusal Uyku Vakfı’na göre, menopozlu kadınlarda yaklaşık% 61’i sıcak basmaları uyku ile ilişkili sorunları var. Uyku sorunları gibi gündüz uyku hali gibi diğer konulara yol açabilir.

menopozdaki kadınlarda uyku problemleri için tedaviler vardır. Bazıları

Davranış değişiklikleri

Aşağıdaki ipuçları geceleri sizi serin tutmak ve daha iyi uyku yardımcı olabilir.

menopoz döneminde uyku artırabilir Diğer ipuçları içerir

ilaçlar

menopoz semptomlarının geleneksel tedavi hormon replasman tedavisi (HRT) olmuştur. Ancak HRT meme kanseri, kalp hastalığı ve felç gibi ciddi sağlık sorunları, bir dizi ile bağlantılı olmuştur. Sonuç olarak, doktorlar şu anda HRT mümkün ve doktorunuzla düzenli takip ile sadece ağır menopoz semptomları için en kısa sürede için en düşük dozu kullanmanızı öneririz.

HRT almak için tercih kadınlar için, ilaçlar başlangıçta sıcak basması hafifletmeye yardımcı olabilir antidepresan olarak kullanılan. Bu düşük fluoksetin dozu (Prozac), paroksetin (Paxil) ve venlafaksin (Effexor) içerir. Ve diğer iki ilaç – anti nöbet ilaç gabapentin ve kan basıncı ilaç klonidin – de etkili olabilir. Ayrıca, ilaçların Brisdelle (paroksetin) ve Duavee (estrojen / bazedoxifene) özel sıcak basmaları tedavisi için formüle edilir.