Treprostinil (teneffüs yolu) uygun kullanım

Dozlama

Kayıp doz

Uyandığınızda ve ayrıca herhangi bir fiziksel aktiviteden önce Treprostinil inhalasyonu yapılmalıdır, ancak her 4 saatte bir olmamalıdır. Dozunuzu doktorunuzla konuşmadan değiştirmeyin.

Treprostinil, Tyvaso® Inhalasyon Sistemi ile ciğerlerinize solunur. Bu sistem Tyvaso® Inhalasyon Sistemi cihazından ve aksesuarlarından oluşur. İlacın kullanımı ve ekipmanın çalıştırılması ve temizlenmesi için doktorunuzun talimatlarını dikkatli bir şekilde izleyin. Bu ekipmana başka ilaç koymayın.

Bu ilacı içmeyin. İnhalasyon solüsyonunun cildinize veya gözlerinize temas etmesine izin vermeyin. Yoksa hemen suyla yıkayın.

Bir doz eksikliğini veya kullandığınız ilaç dağıtım cihazında olası herhangi bir problemi önlemek için, Tyvaso® Inhalasyon Sistemi cihazı ile yedekiniz olması gerekir.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Depolama

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

İlaçları doğrudan ışığa karşı koruyun. İlacınızı kullanmaya hazır olana kadar açılmamış folyo kılıfında tutun. Folyo paketi açıldıktan sonra, ampuller 7 gün içinde kullanılmalıdır.