Tramadol ve asetaminofen (oral yol) tanımlama ve marka isimleri

Kanadalı Marka Adı

Tramadol ve asetaminofen kombinasyonu ağrıdan kurtulmak için kullanılır. Birlikte kullanıldığında, kombinasyon ya tek başına kullanılan ilaçlardan daha iyi bir ağrı rahatlığı sağlar. Bazı durumlarda, her bir ilacın daha düşük dozlarla rahatlayabilirsiniz.

Tramadol, opioid analjezikler (narkotik) adı verilen ilaç grubuna dahildir. Ağrıyı hafifletmek için merkezi sinir sisteminde (CNS) hareket eder. Tramadol uzun süre kullanılırsa alışkanlık haline gelebilir (zihinsel veya fiziksel bağımlılığa neden olabilir). İlacı almayı bıraktığınızda fiziksel bağımlılık yan etkilere neden olabilir. Bu ilaç sadece ağrının kısa vadede rahatlaması için kullanıldığından, fiziksel bağımlılık muhtemelen oluşmaz.

Asetaminofen, hastaların ağrısını hafifletmek ve ateşi azaltmak için kullanılır. Uzun süre alındıklarında alışkanlık haline gelmez. Fakat asetaminofen, karaciğer hasarı da dahil olmak üzere büyük dozlarda alındığında istenmeyen diğer etkilere neden olabilir. Seyrek olmasına rağmen, genellikle yüksek dozlarda ve birden fazla asetaminofen içeren ürünler kullanıldığında, asetaminofen kullanımının karaciğer transplantasyonuna ve ölümüne neden olduğu bildirilmiştir.

Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Bu ürün aşağıdaki dozaj formlarında mevcuttur

Tablet