Topicaine topikal uygulama

Topicaine için kullanır

Terapötik Sınıf: Anestetik, Yerel

Kimyasal Sınıf: Amino Ester

Benzokain, topikal lokal anestezik olarak bilinen bir grup ilaça aittir. Derideki sinir uçlarını zayıflatır. Bu ilaç, ameliyat için kullanıldığında genel anestezi gibi bilinçlenmeye neden olmaz.

Bu ilaç reçetesiz kullanılabilir, ancak doktorunuz tıbbi durumunuz için doğru kullanım ve doza ilişkin özel talimatlara sahip olabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Benzokainin toksisitesi nedeniyle, 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanım önerilmez.

Topicaine’i Kullanmadan Önce

Geriatrik hastalarda yaşın benzokain etkileri ile ilişkisi hakkında hiçbir bilgi mevcut değildir.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, benzokain içeren bir dizi ürünün doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Topicaine’e özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bu ilacı aynen doktorunuzun talimatlarına uygun olarak kullanın. Önce doktorunuza danışmadan başka bir sebepten dolayı kullanmayın. Bu ilaç, fazla kullanılırsa, istenmeyen etkilere neden olabilecek diğer topikal anestetiklerden daha olasıdır, çünkü cildin bir kısmı vücut tarafından cildin içerisinden absorbe edilir.

Bu ilacı kullanmadan önce ve kullandıktan sonra ellerinizi sabun ve su ile yıkayın.

Aksi takdirde doktorunuz tarafından yönlendirilmedikçe, bu ilacı yaraları açmak, yanıklar veya kırık veya alevlenmiş ciltlere uygulamayın.

Bu ilaç, yalnızca doktorunuzun tedavi ettiği sorunlar veya paket talimatlarında belirtilen koşullar için kullanılmalıdır. Özellikle de bir enfeksiyonun var olabileceğini düşünüyorsanız, başka sorunlar için kullanmadan önce doktorunuzla görüşün. Bu ilaç, ciddi yanıklar gibi bazı cilt enfeksiyonlarını veya ciddi sorunları tedavi etmek için kullanılmamalıdır.

Bu ilacın burnunuzdaki, ağzınızda ve özellikle gözlerinizde olmamasına dikkat edin, çünkü ciddi derecede göz tahrişine neden olabilir. Eğer ilaçlardan herhangi biri özellikle bu alanlara girerse, en az 15 dakika su ile yıkayın ve hemen doktorunuza danışın.

Bu ilacın bir sprey formunu kullanıyorsanız, doğrudan yüzünüze püskürtmeyin. Bunun yerine, ilacın uygulanması için elinizi veya bir aplikatörü (örn., Steril bir gazlı bez pedi veya pamuk çubuğu) kullanın.

Pedi veya pamuklu çubuğu kullanmak için, ambalajı talimatlara uygun olarak açın. Arı sokmalarını tedavi ederken, ilacı kullanmadan önce dikeni alın. Pedi veya sürüntüü etkilenen cilt bölgesi boyunca silin.

Ürünün herhangi bir alkol içermediğini görmek için ambalaj etiketini çok dikkatli bir şekilde okuyun. Alkol yanıcıdır ve ateş yakabilir. Bir yangın veya alev yakınında veya sigara içerken alkol içeren herhangi bir ürün kullanmayın. Ayrıca, tamamen kurutuluncaya kadar bu ürünlerden birini uyguladıktan sonra sigara içmeyin.

Jel veya sıvı formu kullanıyorsanız

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, en kısa zamanda uygulayın. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Benzokainin Doğru Kullanımı

Teneke kutuyu oda sıcaklığında, ısıdan ve ışığı uzak tutarak saklayın. Donma. Bu ilacı aşırı ısıya veya soğuka maruz kalabileceği bir arabanın içinde tutmayın. Teneke kutu boş olsa bile teneke kutuya delik açmayın ya da ateşe atmayın.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Sizin veya çocuğunuzun durumu 7 gün içinde düzelmezse veya daha da kötüleşirse, doktorunuza danışın.

Bu ilacı çocuğunuzun cildine uyguladıktan sonra, çocuğun gözlerini ya da ağzına ilaç almadığından emin olmak için çocuğu dikkatle izleyin. İlaç ağza girip yutulduğunda, özellikle çocuklarda ciddi yan etkilere neden olabilir.

Bu ilacı kullanmaya son verin ve siz veya çocuğunuzun cildinizde kızarıklık, yanma, batma, şişme veya cildi tahriş etmesi durumunda derhal doktorunuzla görüşün.

Muamele edilen cilt bölgelerinde kozmetik veya diğer cilt bakım ürünleri kullanmayın.

Topicaine Kullanılırken Önlemler

Bu ilaç, methemoglobinemi adı verilen nadir, ancak ciddi bir kan sorununa neden olabilir. Bu durum tıbbi prosedürler için püskürtme maddesini kullandıktan sonra veya çocuklarda ağız yaraları veya diş çıkarma için tezgah üstü jel veya sıvı kullanımı sonrasında meydana gelebilir. Risk, 4 aydan küçük bebeklerde, yaşlı hastalarda veya bazı doğuştan kusurlu hastalarda artabilir. Hastalar ilacın çok fazla alındığında, ancak küçük miktarlarda da ortaya çıkabilir. Bu ilacın çocukların erişemeyeceği bir yerde saklandığından emin olun. Soluk, gri veya mavi renkli cilt, dudaklar veya çiviler; konfüzyon; baş ağrısı; baş dönmesi; hızlı kalp atışları; nefes darlığı; alışılmadık yorgunluk; bu ilacı aldıktan sonra siz veya çocuğunuzun belirtileri varsa hemen doktorunuzu arayın. Veya zayıflık.

Doktorunuzun, nitrat veya nitrit içeren ilaçları da alıp almadığınızı bildiğinizden emin olun. Buna, nitrogliserin, Imdur®, Isordil®, Nitro-Bid®, Nitrostat® veya Transderm-Nitro® dahildir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Topicaine Yan Etkileri

Benzokain topikal

Kullanılabilirlik Rx / OTC Rx ve / veya OTC

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Ağız ve Diş Hakları: Benzokain topikal, Orajel, Anbesol, Orabase, Hurricaine

Aftöz Ülseri triamsinolon topikal, deksametazon, benzokain topikal, Orajel, Anbesol

Anestezi fentanil, lidokain topikal, hyoscyamine, ketamin, propofol

Pruritus hidroksipin, Benadril, lidokain topikal, difenhidramin topikal, hidrokortizon topik