Tolcapone (oral yol) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Bu ilacı mümkün olduğunca durumunuza yardımcı olmak için yalnızca doktorunuzun talimatlarına uygun olarak alın. Daha fazla veya daha azını kullanmayın ve bunu doktorunuzdan emreden daha sık veya daha sık almayın.

Sizin ve doktorunuzun bu ilacın risklerini tartışması ve bu ilacı kullanmaya başlamadan önce yazılı bir aydınlatılmış onamı okuduğunuz ve imzalamanız önemlidir.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Depolama

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.