Tioconazole (topikal yol) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Etkilenen ve çevreleyen cilt bölgelerini kaplayacak kadar tioconazole uygulayın ve hafifçe ovun.

Bu ilacı gözlerden uzak tutun.

Doktorunuz tarafından yönlendirilmediğiniz sürece, bu ilacın üzerinde oklüzif bir pansuman (mutfak plastik sargı gibi hava geçirmez örtü) uygulamayın. Bunun yapılması cildin tahrişe neden olabilir.

Enfeksiyonunuzun tamamen temizlenmesine yardımcı olmak için belirtileriniz birkaç gün sonra temizlenmeye başlamış olsa bile, tioconazole’yi tam zamanlı tedavi için kullanmaya devam etmeniz çok önemlidir. Mantar enfeksiyonlarının temizlenmesi çok yavaş olabileceğinden, bu ilacı her geçen gün birkaç hafta veya daha fazla kullanmaya devam etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu ilacı çok erken kullanmayı bırakırsanız belirtileriniz geri gelebilir. Herhangi bir doz kaçırmayın.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Depolama

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, en kısa zamanda uygulayın. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.