Thallous chloride tl 201 intravenöz

Tallous chloride tl 201 için kullanır

Terapötik Sınıf: Teşhis Ajanı, Radyofarmasötik Görüntüleme

Paratiroid problemlerinin teşhisine yardımcı olmak için de taluson klorür tl 201 kullanılır.

Tallous chloride tl 201’yi kullanmadan önce

Thallous chloride tl 201 yalnızca nükleer tıpta uzmanlaşmış bir doktorun direkt denetimi altında ya da altında verilir.

Tanı testi kullanmaya karar verirken, testin tüm riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Ayrıca, başka şeyler test sonuçlarını etkileyebilir. Bu test için aşağıdakiler düşünülmelidir

Tallous chloride tl 201’e veya herhangi bir başka ilaca herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmişseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Pediatrik popülasyondaki talal klorür Tl 201 enjeksiyonunun yaşla ilişkisi üzerine uygun çalışmalar yapılmamıştır. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir.

Bugüne kadar yapılan uygun çalışmalar, geriatrik maddeye özgü problemler göstermedi; bu da, yaşlılarda talusuz klorür Tl 201 enjeksiyonunun yararlılığını sınırlandıracaktı. Bununla birlikte, yaşlı hastalarda yaşa bağlı karaciğer, böbrek veya kalp sorunları olması muhtemel olup, bu durum, tali klorür Tl 201 enjeksiyonu alan hastalar için dozda uyarı ve düzeltme gerektirebilir.

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Tallous chloride tl 201’in Doğru Kullanımı

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu tanı testinin kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bir doktor veya başka bir eğitimli sağlık profesyoneli size sert klorür tl 201 verecektir. Sahte klorit tl 201, planar sintigrafi veya SPECT taramasından hemen önce damarlarınızda bir iğne ile verilir.

Doktorunuz testinizden önce birkaç saat boyunca hiçbir şey yememenizi veya içmemenizi isteyebilir.

Enjeksiyonunuzu alırken siz de dik oturmanız istenebilir.

Planar sintigrafi veya SPECT taraması, olağanüstü klorür 201 aldıktan sonra 10 ila 20 dakika içinde gerçekleştirilecektir.

Deliksiz klorür 201 aldığınız sırada doktorunuzun ilerlemenizi çok denetlemesi çok önemlidir. Bu, doktorunuzun ilacın düzgün çalışıp çalışmadığını görmesine ve almaya devam edip etmeyeceğinize karar vermesine izin verir.

Kalp atış hızınızı arttırmak için bir ilaç alabilirsiniz. Buna farmakolojik stres testi denir. Stresli olduğunda kalp kasının ne kadar iyi çalıştığını göstermek için düzlemsel sintigrafi veya SPECT taraması ile birlikte kullanılır. Bu test hakkında sorularınız varsa doktorunuzla konuşun.

Thallous chloride tl 201, anafilaksi adı verilen ciddi bir alerjik reaksiyona neden olabilir. Anafilaksi hayatı tehdit edici olabilir ve acil tıbbi müdahale gerektirir. Karışıklık, baş dönmesi, baş dönmesi, deri döküntüsü, kaşınma, terleme, yüz, dil ve boğazda şişme, nefes darlığı, yüzünüzdeki sıcaklık veya kızarıklık varsa soğuk deri veya pırıltılı cildiniz varsa hemen doktorunuz veya hemşiresinizle görüşün. , Boyun, kollar ya da göğüs üst kısmı ya da ilacı aldıktan sonra göğüs ağrısı.

Hafif, yanan ağrı, sıcaklık veya soğukluk hissi veya enjeksiyon yerinde kızarıklık varsa derhal doktorunuza bildirin.

Thallous chloride tl 201 alırken, radyasyona maruz kalırsınız. Bu konuda herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuzla konuşun.

Şişe tıpa, kuru doğal kauçuk (lateksin bir türevi) içerir; bu lateks duyarlı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Tall klorür tl 201 almadan önce lateks alerjiniz varsa doktorunuza bildirin.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuzla veya hemşirenizle görüşün.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Tallous chloride tl 201 kullanırken alınması gereken önlemler

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

 Veya benzer ilgi alanlarına sahip diğer insanlarla bağlantı kurmak için thallous chloride, tl-201 destek grubuna katılın.

Thallous chloride tl 201 Yan Etkiler

Tall-klorür, tl-201