Tetrakain (topikal uygulama yolu) tanımı ve marka isimleri

Tetkarin, tıbbi test veya prosedür uygulanmadan önce bazı hastalarda hissizlik veya his kaybına neden olmak için vücudun değişik yerlerinde kullanılır.

Tetrakain, topikal lokal anestezik olarak bilinen bir grup ilaça aittir. Derideki sinir uçlarını zayıflatır. Genel anestezikler ameliyat için kullanıldığında bu ilaç bilinçliliğe neden olmaz.

Kanadalı Marka Adı

Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Bu ürün aşağıdaki dozaj formlarında mevcuttur

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Pediatrik popülasyonda yaşın tetrakainin etkileri ile ilişkisi hakkında hiçbir bilgi mevcut değildir. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir.

Krem, Merhem, Jel / Jöle Çözeltisi

Geriatrik hastalarda yaşın tetrakainin etkileri ile ilişkisi hakkında hiçbir bilgi mevcut değildir.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Alerjiler

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Pediyatrik

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bir hemşire veya başka bir eğitimli sağlık profesyoneli size bu ilacı verecektir. Bu ilaç sadece cilde uygulanır.

Geriyatrik

İlaç etkileşimleri

Diğer Etkileşimler

Bu ilacın burnunuzdaki, ağzınızda ve özellikle gözlerinizde olmamasına dikkat edin, çünkü ciddi derecede göz tahrişine neden olabilir. Eğer ilaçlardan herhangi biri özellikle gözlerin bu alanlarına girerse, su ile yıkayın ve hemen doktorunuza danışın.

Doktorunuzun bu tıbbın neden olabileceği herhangi bir sorun veya istenmeyen etkileri yakından kontrol etmesi çok önemlidir.

Diğer Tıbbi Sorunlar

Bu ilacı kullanmayı bırakın ve cildinizde kızarıklık, yanma, batma, şişme veya tahriş varsa derhal doktorunuzla görüşün.

Muamele edilen cilt bölgelerinde kozmetik veya diğer cilt bakım ürünleri kullanmayın.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuzla veya hemşirenizle görüşün.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.