Testolakton

Terapötik Sınıf: Antineoplastik Ajan

Testolakton için kullanır

Farmakolojik Sınıf: Androjen

Testolactone sadece doktorunuzun reçetesiyle birlikte verilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Testolakton için aşağıdakiler düşünülmelidir

Testolaktona veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Birçok ilaç, özellikle yaşlı insanlarda incelenmemiştir. Bu nedenle, genç yetişkinlerde yaptıklarıyla aynı şekilde çalıştıkları veya yaşlı insanlarda farklı yan etkilere veya sorunlara neden olup olmadıkları bilinmeyebilir. Yaşlılarda testolakton kullanımını diğer yaş gruplarında karşılaştıran belirli bir bilgi yoktur.

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Testolakton kullanmadan önce

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı testolaktonun kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Testolaktonu sadece doktorunuzun talimatlarına uyarak kullanın. Daha fazla veya daha az kullanmayın ve bunu doktorunuzdan emreden daha sık kullanmayın. İhtiyacınız olan kesin ilaç miktarı dikkatli bir şekilde hesaplanmıştır. Çok fazla zaman ayırmanız, yan etkilerin ortaya çıkma ihtimalini artırabilir; çok az almanız durumunuzu iyileştirmeyebilir.

Testolactone bazen bulantı ve kusmaya neden olur. Bununla birlikte, etkili olabilmesi için birkaç hafta veya ay süreyle alınması gerekebilir. Hastalık hissetmeye başlamış olsanız bile, önce doktorunuza danışmadan testolakton kullanmayı bırakmayın. Bu etkileri azaltmanın yolları için sağlık uzmanınıza danışın.

Bir miktar testolakton aldıktan kısa süre önce kusarsanız, doktorunuza danışın. Dozu tekrar alıp almayacağınız veya bir sonraki dozuna kadar bekleyeceğiniz söylenecektir.

Testolakton dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler yalnızca testolaktonun ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Testolaktonu bir doz özlediyseniz, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Testolaktonun düzgün çalışıp çalışmadığından emin olmak ve istenmeyen etkileri kontrol etmek için doktorunuzun düzenli ziyaretlerinizdeki ilerlemenizi kontrol etmesi çok önemlidir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse en kısa sürede doktorunuza danışın.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Testolaktonun Doğru Kullanımı

Availability Durdurulan Durdurulan

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Programı 3 Orta derecede kötüye kullanma potansiyeli

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

WADA Sınıfı WADA Anti-Doping Sınıflandırması

Meme Kanseri, Palyatif Estradiol, Tamoksifen, Premarin, Testosteron, Estra, Megestrol, Florourasil, Zoladex, Depo-Testosteron, Nolvadex, Konjuge Estrojenler, Goserelin, Menest, Metiltestosteron, Delatestry, Enjuvia, Megace ES, Testopel, Halotestin, Adrucil

 Ya da benzer çıkarları olan diğer insanlarla bağlantı kurmak için testolakton destek grubuna katılın.

Testolakton Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar

Testolakton Yan Etkiler

Testolakton