ters ilaç nalokson aşırı dozda ilaç içerek (Nalokson’un, evzio)

Bir ilaç olarak adlandırılan nalokson eroin aşırı dozda ya da ağrı kesiciler bazı türleri etkilerini tersine çevirebilirsiniz. yıllar hayatlarını kurtarmak için paramedik ve acil servis doktorları kullanmıştır.

Nalokson blokları afyon ya da opioid yapılan ilaçların etkileri. Bunlar

Opioidler Nefes yavaş. Eğer biri çok fazla alırsanız, nefes vermeyebilir ve ölümüne sebep olabilir. Yakında verilirse, nalokson genellikle birkaç dakika içinde, aşırı doz etkilerine karşı olabilir.

narkotik reçete ağrı kesiciler aşırı doz kaynaklanan ölümler daha fazla Bu ilaçlar artık kombine eroin ve kokain daha fazla insan öldürmek 2014 2000 ABD’de üç katına çıktı.

Eroin kullanımı da ABD’de büyüyen İlaç Kullanımı ve Sağlık 2012 Ulusal Anketi Dünyada 669.000 birçok kişi yasadışı madde kullanımı olduğunu bildirdi – eroin aşırı doz dan 2007 ölümler neredeyse iki katı kadar 2002 ve 2013 yılları arasında dört katına.

eroin kullanımında artış reçeteli ilaç bağımlılığı ile bağlantılı olduğuna inanılıyor. ağrı kesici kötüye Birçok kişi iki nedenden dolayı eroin geçiş: Daha ucuz ve almak için genellikle daha kolaydır.

Çünkü Nalokson etkinliğinin, Beyaz Saray uyuşturucu politikası ofisi şimdi taşımak için polis ve itfaiye olarak ilk müdahale, çağırıyor.

Nalokson çekim ya da burun spreyi ile verilir.

aşırı doz bir kişi olabilir

Bir kişinin aşırı doz belirtileri gösteriyorsa