Termal topikal

Termal Zen için Kullanır

Terapötik Sınıf: Antibakteriyel

Kimyasal Sınıf: Sülfonamid

Gümüş sülfadiazin bir antibiyotiktir. Bakterileri öldürerek veya büyümesini önleyerek çalışır.

Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Pediatrik popülasyonda yaşın gümüş sulfadiazinin etkileri ile yaş arasındaki ilişkiye ilişkin uygun çalışmalar yapılmamıştır. Güvenlik ve etkinlik tespit edilmemiştir.

Termal Zenayı Kullanmadan Önce

2 aylık ve daha genç olan prematüre veya yenidoğan bebeklerde gümüş sulfadiazin topikal kullanılması tavsiye edilmez.

Bugüne kadar yapılan uygun çalışmalar, yaşlılarda topikal gümüş sulfadiazine’nin yararlılığını sınırlayacak geriatrik spesifik problemler göstermedi.

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu ilacı aldığınızda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı uzmanınızın bildirebilmesi özellikle önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Bu ilacın aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanılması önerilmez. Doktorunuz size bu ilaçla tedavi etmemeye karar verir veya aldığınız diğer ilaçlardan bazılarını değiştirmeye karar verebilir.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölümde, gümüş sülfadiazin içeren bir dizi ürünün doğru kullanımı hakkında bilgi verilmektedir. Thermazene özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bu ilacı sadece doktorunuzun talimatına uyarak kullanmanız çok önemlidir. Daha fazlasını kullanmayın, daha sık kullanmayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın.

Bu ilaç sadece cilde uygulanır. Gözlerinizde, burnunuzda, ağızınızda veya vajinanızın içine koymayın.

Kullanmak

Cildi temizlemek veya enfeksiyonu tamamen yakmak için, bu ilacı tam zamanlı olarak kullanmaya devam edin. Yanık alan iyileşene veya cilt aşılamaya hazır olana kadar bu ilacı kullanmaya devam etmelisin. Herhangi bir doz kaçırmayın.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, en kısa zamanda uygulayın. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Gümüş sülfadiazinin uygun kullanımı

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Düzenli ziyaretlerde doktorunuzun ilerlemenizi kontrol etmesi önemlidir. Bu, doktorunuzun ilacın düzgün çalışıp çalışmadığını görmesini ve bu ilacın neden olabileceği herhangi bir problemi veya istenmeyen etkileri kontrol etmesini sağlayacaktır.

Cildinizdeki enfeksiyon veya yanık birkaç gün veya haftalar içinde düzelmezse (daha büyük alanlardaki daha ciddi yanıklar veya yanıklar için) veya kötüleşerse doktorunuza danışın.

Bu ilacı doktorunuz tarafından kontrol edilmemiş bir cilt problemi için kullanmayın.

Dişlerinizde veya ağızda ağız kokusu, öksürük veya ses kısıklığı, titreme ya da titreme, ağrılı ya da zor idrara çıkma, yaralar, ülserler ya da beyaz lekeler varsa, bu ilacı kullanırken şu belirtilere sahipseniz derhal doktorunuza danışın: Olağandışı kanama, morarma veya zayıflık veya sarı cilt veya gözler. Bunlar bir kan hastalığının belirtileri olabilir.

Bu ilacı kullanırken kabarcıklanma, soyma veya gevşek cilt, kırmızı deri lezyonları, şiddetli sivilce veya deri döküntüleri, derideki yaralar veya ülserler veya ateş veya titreme varsa hemen doktorunuza danışın.

Herhangi bir tıbbî test yapmadan önce, sorumlu tıp doktoruna bu ilacı kullandığınızdan emin olun. Bazı testlerin sonuçları bu ilaca göre de etkilenebilir.

Bu ilaç nadiren deri kahverengimsi bir gri lekeyebilir.

Termal Zemini Kullanırken Önlemler

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse en kısa sürede doktorunuza danışın.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Termazen Yan Etkileri

Termazen (gümüş sülfadiazin topikal)

Gebelik Kategorisi B İnsanlarda kanıtlanmış bir risk yok

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

Yanıklar, Harici lidokain topikal, vankomisin, gentamisin, tobramisin, silüvan, albümin insan, Garamisin, benzokain topikal, Vankosin, Xylocaine Jelly, aloe vera topikal, sodyum hyaluronat topikal, gümüş sülfadiazin topikal, Dermoplast, Xylocaine Topikal, Tobi, SSD, Lidocream, Dibukain topikal, Orabase, LMX 4, Bactine, Accuzyme, mafenid topikal