Teofilin (intravenöz yol) önlemleri

Bu ilacı alırken doktorunuzun sizin veya çocuğunuzun ilerlemesini kontrol etmesi çok önemlidir. İstenmeyen etkileri kontrol etmek için kan testleri gerekebilir.

Her zamanki davranışınızda ya da fiziksel refahınızda bir değişiklik, bu tıbbın bedeninizde nasıl çalıştığını etkileyebilir. Siz veya çocuğunuz varsa doktorunuza bildirin

Siz veya çocuğunuz bu ilacı kullandıktan sonra şu semptomlara sahipseniz hemen doktorunuza danışın: devam eden mide bulantısı veya kusma, baş ağrısı, uyku sorunu, nöbetler veya düzensiz kalp atışı.

Herhangi bir tıbbi test yapmadan önce, sizin veya çocuğunuzun bu ilacı kullandığından tıp doktoruna söyleyin. Bazı testlerin sonuçları bu ilaca göre de etkilenebilir.

Bu ilaç kafein içeren gıdaların veya çikolata, kakao, çay, kahve ve kola içecekleri gibi içeceklerin merkezi sinir sistemi (CNS) uyarıcı etkilerine neden olabilir. Bu ilacı kullanırken bu yiyecekleri veya içecekleri yiyip içmekten kaçının. Bununla ilgili sorularınız varsa doktorunuza danışın.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Bu, iştah kontrolü, astım, soğuk algınlığı, öksürük, saman nezlesi sorunları ve bitkisel veya vitamin takviyeleri için reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaçları içerir.