tendon yaralanması (tendinopati) – Konu genel bakış

topuk ve dirsek eklemleri tendon yaralanmalarının yaygın sitelerdir. Bu alanlarda tendon yaralanmalarının hakkında daha fazla bilgi için, konuları Aşil Tendon Problemleri ve Tenisçi Dirseği bkz.

Tendinit. Bu “anlamına tendonun .; tendinosis iltihabı. Bu ve aşırı kaynaklanan tendon çevresinde dokuda minik gözyaşları anlamına gelir.

Eğer tendon kullandığınızda ağrı kötüleşebilir; Gece boyunca daha fazla ağrı ve sertlik olabilir veya ne zaman sabah kalk; iltihap varsa alan, ihale, kırmızı, sıcak veya şişmiş olabilir; Eğer tendon kullandığınızda bir gevrek bir ses ya da duygu fark edebilirsiniz.

Tendonlar kemiğe kas bağlamak zor lifler bulunmaktadır. Örneğin, Aşil tendonu topuk kemiğine buzağı kas bağlar. Çoğu tendon yaralanmaları gibi omuz, dirsek, diz, ayak bileği ve gibi yakın eklemler, meydana gelir. Bir tendon yaralanması aniden gerçekleşmesi için görünebilir, ancak genellikle zamanla meydana gelmiş tendon birçok minik gözyaşları sonucudur.

Doktorlar bir tendon yaralanması tanımlamak için farklı terimler kullanabilir. Sen duyabilirsiniz

Çoğu uzman şimdi inflamasyon ve microtears ikisini de vadeli tendinopatili kullanın. Ama yıllardır en tendon sorunları “tendinit” olarak adlandırılırdı. Birçok doktor hala bir tendon yaralanması tanımlamak için bu tanıdık kelime kullanmak.

Çoğu tendon yaralanmaları aşırı yaşlanması veya tendon kademeli aşınma ve yıpranma sonucu. Herkes bir tendon yaralanması olabilir. Ama onların işleri, spor veya günlük aktivitelerde ve üzerinde aynı hareketleri yapmak insanlar tendon hasar olasılığı daha yüksektir.

Bir tendon yaralanması azar aniden ya da çok az olabilir. Sen tendon zamanla zayıflamış olması durumunda ani bir yaralanma olması daha muhtemeldir.

Tendinopati genellikle etkilenen bölgede ağrı, tutukluk ve kuvvet kaybına neden olur.

Bir tendon yaralanması belirtileri çok bursit neden olduğu gibi olabilir.

Polen sayımları, tedavi ipuçları ve daha fazlası.

Bu burnunuzu bir şey değil.