Tatlı vernal / meyve bahçesi / uzun ömürlü çavdar / timothy / kentucky mavi çim karışık polen alerjen özü (dil altı rotası) açıklaması ve marka isimleri

Oralair®, çimen poleni alerjik rinit semptomlarını konjonktivit ile veya olmayan bir immünoterapi olarak kullanılan karışık bir alerjen özütüdür. Bu, beş çimen türünden (tatlı vernal, orchard, uzun ömürlü çavdar, timothy ve Kentucky mavi çim karışık polen alerjen özü) neden olan pozitif deri testiyle doğrulanır.

Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Bu ürün aşağıdaki dozaj formlarında mevcuttur

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Bugüne kadar yapılmış uygun çalışmalar, 10 ila 17 yaş arasındaki çocuklarda Oralair®’in kullanımını sınırlayacak çocuklara özel problemler göstermedi. Bununla birlikte, 10 yaşından küçük çocuklarda güvenlik ve etkililik saptanmamıştır.

Bugüne kadar yapılmış uygun çalışmalar, yaşlı hastalarda Oralair®’in kullanımını sınırlayan geriatrik özel problemleri göstermemiştir. Bununla birlikte, 65 yaşından büyük yaşlı hastalarda güvenlik ve etkililik saptanmamıştır.

Tablet

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Alerjiler

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Pediyatrik

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Geriyatrik

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu ilacı doktorunuzun talimatlarına uygun şekilde alın. Daha fazla almayın, daha sık almayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın.

Gebelik

Emzirme

İlaç etkileşimleri

Bu ilaç bir ilaç rehberi ile birlikte verilmelidir. Bu talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza sorun.

Her çimen poleni mevsiminin beklenen başlangıcından 4 ay önce Oralair®’i almaya başlayın ve bu ilacın hergün polen mevsimi boyunca alınmasına devam edin.

Diğer Etkileşimler

Oralair®’in ilk dozunu bir klinikte veya hastanede almanız önerilir. Bu, sizi veya çocuğunuzu şiddetli bir alerjik reaksiyon belirtileri veya semptomlarından en az 30 dakika izlemek içindir. İlk doal Oralair® dozuna müsamaha ederseniz, o zaman evde yapılacak olan dozları alabilirsin.

Diğer Tıbbi Sorunlar

Kullanmak

Dozlama

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Talimatlar için doktorunuzu veya eczacınızı arayın.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Bu ilacı kullanırken doktorunuzun veya çocuğunuzun ilerlemesini kontrol etmesi çok önemlidir. Bu, doktorunuzun ilacın düzgün çalışıp çalışmadığını görmesine ve almaya devam edip etmeyeceğinize karar vermesine izin verir.

Bu ilaç, anafilaksi de dahil olmak üzere ciddi alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Anafilaksi derhal tıbbi yardım gerektirir. Bu reaksiyonun en ciddi belirtileri çok hızlı veya düzensiz solunum, nefes nefese nefes alma, baygınlık veya bayılma şeklindedir. Diğer işaretler arasında yüz cildindeki renk değişiklikleri, çok hızlı ancak düzensiz kalp atışı veya nabız, derideki kovan benzeri şişlikler ve göz kapaklarının şişmesi veya şişmesi veya göz çevresindeki şişmeler olabilir. Bu yan etkiler ortaya çıkarsa, hemen acil yardım alın.

Doktorunuz, bu ilacı aldığınız yılın mevsiminde alerjik reaksiyonlar için acil enjeksiyon yaptırmanızı önerebilir. Durum buysa, ciddi bir alerjik reaksiyon durumunda kendiniz veya çocuğunuz için nasıl kullanacağınızı bildiğinizden emin olun.

Eğer siz veya çocuğunuzun nefes darlığı varsa veya astım kontrol altına alınamıyorsa derhal doktorunuzu arayın.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçları ve bitkisel veya vitamin takviyeleri dahildir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Kayıp doz

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Depolama

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.