tatlı gale: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Bayberry, Bataklık Myrtle, Bois-Gönderilmiş-Bon, Hollandalı Myrtle, GalÃOdorant, Lorette, Mirto de Brabante, Mirto de Turbera, Myrica gale, Myrique Baumier, Myrte BÃ ¢ tard, Myrte des Marais, Piment Aquatique, Piment Royal, Poivre du Brabant , Romarin du Nord.

Tatlı gale bir bitkidir. yaprakları, dalları ve balmumu ilaç yapmak için kullanılır; İnsanlar sindirim sorunları için tatlı gale almak; İsveç’te, tatlı gale kurutulmuş kabuğu güçlü bir demlemek bağırsak solucanları tedavi etmek ve kaşıntıyı rahatlatmak için kullanılır.

Tatlı gale deride kızarıklık ve şişlik (iltihabı) azaltmaya yardımcı ve dokular üzerinde kurutma (büzücü) etkisi olabilecek maddeler içerir.

Yetersiz Kanıt fo; Sindirim hastalıkları; Bağırsak solucanları; Kaşıntı; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için tatlı gale etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

yeterli bilgi tatlı gale bırakır ve dalları güvenli olup olmadığını bilmek için kullanılabilir yok. tatlı gale petrol zehirlidir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Yeterince gebelik ve meme -Besleme sırasında tatlı gale kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek.

Şu anda TATLI GALE Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

tatlı gale uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda tatlı gale için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Gruenwald J, Brendler T, Bitkisel İlaçlar için Jaenicke C. PDR. 1st ed. Montvale, NJ: Medical Economics Company, Inc., 1998.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon