tai chi ve qi gong: daha iyi bir denge ve diğer faydaları

tai chi ve qi gong (telaffuz CHEE-gung) antik Çin uygulamalar yavaş kasıtlı hareketleri, meditasyon ve nefes egzersizleri birleştirir.

rutinleri kalori yakmak veya kalp atış hızınızı artırmak için tasarlanmamıştır. Bunun yerine, tai chi ve qi gong hem dolaşım, denge ve uyum yardımcı olabilir dövüş sanatları vardır. Onlar da enerji denir chi veya qi geri ( “chee” telaffuz) yardımcı olabilir.

meditasyon hareketli düşük etkili ayakta ve dengeleme içerir. Qi gong ve tai chi başlayanlar ve sağlık koşulları olan insanlar için mükemmel fitness aktiviteleri olmasına rağmen herkes daha iyi bir denge ve kas kontrolünü ihtiyacı nedeniyle, elit sporcular da, yavaş hareketler yapıyor yarar.

duruşları qi gong ve sürekli hareket halinde vücudunuzun tutmak yavaş, zarif danslar gibi tai chi göz yapma, duraklama olmadan birlikte akar. Bir sınıf almak ya da kendi başınıza, açık havada egzersiz yapmak, ya da bir grupla olabilir.

Hareketli meditasyon eklemler ve kaslar üzerinde minimum stres atıyor çok düşük etkili egzersiz.

Çekirdek: Evet. Eğer egzersizi gibi hamle yaparak olmayacak, ama taşımak hareket akışı gibi temel kaslarını kullanarak olacak.

Arms: Evet. Kolların bu nazik dövüş sanatları hareketlerin bir parçasıdır.

Bacaklar: Evet. Sen hareketler ayakta yapmak, böylece tai chi ve qi gong ama yoğun bir şekilde, sizin bacak kaslarını kullanırız.

Glutes: Evet. egzersizleri özellikle glutes hedef pozisyonları dahil değildir, ama siz hareket ettikçe bu kaslar çalışıyor olacak.

Geri: Evet. Tai chi ve qi gong sırt kasları dahil olmak üzere, tüm bedenlerini kullanırlar.

Esneklik: Evet. hareketler esnekliğini artırmaya yardımcı.

Aerobik: Hayır Bu hareket meditasyon değil, kardiyo egzersiz programı.

Güç: Evet. Eğer qi gong ve tai chi yaptığınızda, ince bir şekilde gücünü inşa ediyoruz. Sizin vücut ağırlığı tüm ihtiyaç vardır. Bu ancak tüm bedeninizi çekici hakkında, kas pozlar aracılığıyla güç değil.

Spor: Hayır değil bir spordur.

Düşük Etki: Evet. yumuşak hareketler kas ve eklemlere az stres koydu.

Maliyet: Evet. maliyeti çok düşüktür. hareketleri öğrenmek için, bir sınıf için kayıt veya DVD izlemek için en iyisidir.

Yeni Başlayanlar için iyi: Qi gong ve tai chi Hem yeni başlayanlar için mükemmel uygulamalardır.

Dışarıda: Evet. Sınıflar içeride ister dışarıda tutulabilir.

Evde: Evet. Hareketli meditasyonlar evde yapılabilir.

Ekipman: Yok gereklidir.

Qi gong ve tai chi senin esneklik ve denge geliştirmek için yollar rahatlatıcı. Hem aktif hem de hayati kalmak için harika bir yolu vardır.

nazik, akan hareketler eklemlere kolaydır. Ancak diyabet veya dolaşım sorunları gibi herhangi bir şartı varsa öncelikle doktorunuza danışın, ya da size konumlarını değiştirmek zaman baş dönmesi yapabilir herhangi bir ilaç alıyorsanız.

Çoğu kişi de yürüyüş gibi, bazı aerobik egzersiz yapmak, yanı sıra ek kuvvet bina gerekecektir. sizin için doğru olanı çok yönlü program türü görmek için doktorunuza danışın.

Bu kalp egzersiz -Terfi değildir. Ama bile tecrübeli sporcu harekete meditative, kasıtlı bir yaklaşım kazanacakları çok şey var.

Ben Sağlık durumu var eğer benim için iyi mi?

tai chi ve qi gong en iyi özelliklerinden biri de sadece herhangi bir fitness seviyesi hakkında uyacak şekilde adapte edilebilir olmasıdır. Eğer artrit varsa nazik akan düşük etkili hareketleri sizin eklemlere kolaydır. Hatta gerekirse onları oturmuş ya da tekerlekli sandalye yapabilirsiniz.

Eğer sağlık sorunları ya da yaralanma varsa veya yakın zamanda ameliyat oldu Ama, eğer etkinlik artırmadan önce doktorunuza danışın.

Hamile olduğunuzda, tai chi ve qi gong gibi meditative hareketlerin birçok faydalar elde edebilirsiniz. Onlar esnekliğini artırmak ve dengenizi artırabilir. Her iki faaliyetler düşük etkili, bu yüzden risk altında eklemleri koymak için gidiş değildir.

Eğer yüksek tansiyon varsa, bazı çalışmalarda tai chi kan basıncını düşürmeye yardımcı olduğunu göstermiştir. yanı sıra kolesterol düzeylerinde bir düşüş diğer araştırma noktaları. Bu kalp hastalığı şansınızı düşürmek yardımcı olur. Hatta fitness seviyesini artırabilir.

Eğer kalp hastalığı varsa veya kan basıncı ilacı eğer ilk halinde doktorunuza danışın. Bazı tansiyon ilaçları size eğilip veya diğer bazı hamle yaparken Başınız yapabilirsiniz.

Tai chi ve qi gong da büyük yollar hafifçe şeker hastası ve inaktif olmuştur eğer dolaşırım içine geri almak için olabilir. fitness seviyesine bağlı olarak, doktorunuz büyük olasılıkla da diyabet yönetmenize yardımcı olmak için bazı kardiyo ve daha ılımlı aktiviteyi önerecektir.

KAYNAKLAR

Mayo Kliniği.

Egzersiz Konseyi.

Janke, Sağlığın Geliştirilmesi R. Dergisi, 2010 Temmuz-Ağustos.

Harvard Sağlık Yayınlar: “tai chi sağlık yararları.”

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …