tai chi, uzun vadeli sağlık sorunları olan insanlara yardımcı olabilecek –

Steven Reinberg tarafından

HealthDay Reporter

Perşembe, Eylül 17, 2015 (HealthDay Haber) – eski bir Çin egzersiz – – tai chi yavaş, akıcı hareketler kronik durumlar fiziksel fonksiyon geliştirmek yaşlı yetişkin yardım etmek için görünür, yeni bir yorum önerir.

Özellikle, (amfizem dahil KOAH) meme kanseri, kalp yetmezliği, osteoartrit veya kronik obstrüktif akciğer hastalığı olanlarda ağrı kötüleşme veya nefes olmadan gücü, denge ve duruş iyileştirmeler gördüm, araştırmacılar söyledi.

“Sen büyüksün ve çalışmada belirtilen koşullardan biri varsa, tai chi size fitness düzeyini artırmak için kullanabileceğiniz bir alternatif olabilir,” kıdemli araştırmacı Darlene Reid, Fizik Tedavi Bölümü profesörü ve sandalye dedi Kanada’da Toronto Üniversitesi.

Tai chi kas gücü, dengeyi, duruş ve esnekliği artırmak amacı nazik, akan hareketleri bir dizi, dedi.

Buna ek olarak, tai chi bir zihinsel yönü vardır, Reid dedi. “Tai chi Birçok türleri güçlü bir manevi bileşeni var,” dedi. “Bu yüzden egzersiz diğer türlerine göre farklı bir şekilde insanlara hitap edebilir.

Reid tai ki diğer avantajları bu ortamlar, tek başına veya çeşitli grupların yapılabilir ve herhangi bir donanım gerektirmez söyledi.

Ayrıca, bir yaş olarak, kuvvetli egzersiz daha az çekici olabilir, Reid dedi. “Tai chi binlerce yıl boyunca geliştirilen ve farklı kas gruplarının gücünü gerektiren hareketleri içeren edilmiş, yavaş ritmik hareketler ise,” dedi.

Yorumla Spor Hekimliği British Journal of 17 Eylül yayınlandı.

Geçerli bir inceleme için, araştırmacılar 33 daha önce yayınlanmış çalışmaların verilerini kullandı. Bu çalışmalar 1.500 ‘den fazla kişiyi dahil. çalışmalarda insanların yaş ortalaması 70’li yılların başında orta 50s arasında değişmekteydi.

tai chi eğitim programının ortalama uzunluğu 12 hafta oldu ve çoğu oturumları bir saat sürdü. Tai chi genellikle iki ya da üç kez bir hafta yapıldığını, araştırmacılar söyledi.

Tai chi altı dakikalık yürüme tes iyileşmeye neden; kas bükme ve dizlerini germe ile ölçülen gücü (; o kadar ve mov almak için geçen zaman ve yaşam kalitesi, araştırmacılar söyledi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …