Sülfadiazin (oral yol) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Bu ilaç, çocuğunuzun doktor tarafından yönlendirilmediği sürece 2 aydan küçük bebeklere verilmemelidir. Sülfadiazin bu yaş grubunda ciddi istenmeyen etkilere neden olabilir.

Bu ilacı tam bir bardak suyla (8 ons) alın. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmediği sürece, birkaç ek bardak su alınmalıdır. Fazla su içmek bazı istenmeyen etkileri önlemeye yardımcı olacaktır.

Bu ilaç, kan veya idrarda sabit bir miktar olduğunda en iyi sonucu verir. Miktarı sabit tutmaya yardımcı olmak için herhangi bir doz kaçırmayın. Ayrıca, gün içinde eşit aralıklarla dozları almak en iyisidir. İlacınızı almak için en iyi zamanların planlanmasında yardıma ihtiyacınız varsa, doktorunuza danışın.

Enfeksiyonunuzun tamamen temizlenmesine yardımcı olmak için, ilk birkaç dozdan sonra iyi hissetseniz bile, bu ilacı tam tedavi zamanı için kullanmaya devam edin. Bu ilacı çok erken almayı bırakırsanız belirtileriniz geri dönebilir.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Depolama

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.