sulbutiamin: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

[(E) -4 – [(4-amino-2-metil-pirimidin-5-il) metil-formil-amino] -3 – [[(E) -2 – [(4-amino-2-metil-pirimidin 5-il) metil-formilamino] -5- (2-methylpropanoyloxy) pent-2-en-3-il] disulfanyl] -pent-3-enil] -2-metilpropanoat, 2-İzobutiril-tiamin disülfid, Bis .. ; [(4-amino-2-metil-pirimidin-5-il) metil-formil-amino] -3 – – [[(E) -2 – [(4-amino-2, adları [(E) -4 gör -methylpyrimidin-5-il) metil-formilamino] -5- (2-methylpropanoyloxy) pent-2-en-3-il] disulfanyl] -pent-3-enil] -2-metilpropanoat, 2-İzobutiril-tiamin disülfid, bis (2- (izobutiriloksi) etil-1-N – ((4-amino-2-metilpirimidin-5-il) metil) formamido-2-propen-1-il) disülfid, O-Isobutyrylthiamine disülfür, Bisibuthiamine, Bisibutiamin, Bisibutiamine, Sulbuthiamine, sulbutiamine, sulbutiamine, sulbutiamin, Sulbutiaminum, Vitaberin; gizle İsimler

Sulbutiamin B vitamini, tiamin benzer insan yapımı bir kimyasaldır. suda çözünen tiamin, farklı olarak, sulbutiamin yağlarda çözünür. Sulbutiamin beyindeki tiamin düzeylerini artırmak ve sporcular bir uyarıcı olarak kullanılmak üzere düşünülmüş yapabiliyor; İnsanlar Alzheimer hastalığı, halsizlik, atletik performans, depresyon, diyabetik sinir hasarı, erektil disfonksiyon, yorgunluk, ve bellek için ağız yoluyla sulbutiamin alır.

Tamamen nasıl sulbutiamin eserler anlaşılamamıştır. Ancak, bellek geliştirmek ve güçsüzlük duygularını azaltabilir beyin üzerinde çeşitli etkileri var gibi görünüyor.

Muhtemelen Etkisiz fo; Bir enfeksiyon nedeniyle yorgunluk. Erken araştırmalar 15 gün içinde bir enfeksiyon için standart bakımın yanı sıra günlük sulbutiamin alarak bir enfeksiyon olan kişilerde halsizlik ve yorgunluğu azaltmak yardımcı olacak gibi görünüyor olduğunu göstermektedir. Ancak, yorgunluk sulbutiamin uzun süre için alındığında iyileştirmek için görünmüyor. Diğer araştırmalar bir enfeksiyon olan kişilerde yorgunluk düzelmezse 28 gün boyunca günlük sulbutiamin alarak gösterir; Yetersiz Kanıt fo; Alzheimer hastalığı. Erken araştırma 3 ay süreyle ağızdan sulbutriamine alarak erken evre Alzheimer hastalığı olan kişilerde dikkat geliştirir düşündürmektedir. 3 ay için, anti-Alzheimer ilaç donepezil (Aricept) ile birleştirildiğinde, hafızanın geliştirilmesi olabilir; Depresyon. Araştırma 4 hafta boyunca günde sulbutriamine alarak bir psiko-davranışsal inhibisyon denilen depresyon yönü, ancak depresyon başka hiçbir ölçümlerini iyileştirdiğini ortaya koymaktadır; Diyabetik sinir ağrısı. Araştırma 6 hafta boyunca günde sulbutiamin (Arcalion) alarak sinirler diyabetin yol açtığı sinir hasarına olan kişilerde nasıl çalıştığını iyi geliştirir düşündürmektedir. Ancak, bu hastalarda diyabetik sinir ağrısı semptomlarını iyileştirmek için görünmüyor; Erektil disfonksiyon (ED). Erken kanıtlar 30 gün boyunca sulbutiamin alarak 20 erkekten 16 erektil disfonksiyon iyileştirdiğini göstermektedir; Multipl skleroz (MS) bağlı yorgunluk. Erken kanıtlar 6 ay boyunca sulbutiamin alarak multipl skleroz ile ilişkili yorgunluk geliştirir olduğunu göstermektedir; zayıflık; Atletik performansı; Bellek; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için sulbutiamin oranı için gereklidir.

Uygun şekilde ağız yoluyla kısa vadeli alındığında sulbutiamin OLASI GÜVENLİ olduğunu. 600 mg günlük bir doz kadar 4 hafta içinde güvenli bir şekilde kullanılmaktadır. sulbutiamin alarak insanların az sayıda uyku bulantı, baş ağrısı, yorgunluk ve yetersizlik bildirilmiştir; uzun vadeli kullanmak güvenli olup olmadığını bilmek sulbutiamin hakkında yeterli güvenilir bilgi yoktur; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve emzirme: Hamile veya emziren iseniz sulbutiamin alarak güvenliği konusunda yeterli güvenilir bilgi yoktur. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek; Psikiyatrik bozukluklar: bipolar bozukluk da dahil olmak üzere bazı psikiyatrik rahatsızlıkları olan kişilerin, uyuşturucu kötüye olasılığı daha yüksek olabilir. Bu kişiler sulbutiamin kötüye olasılığı daha yüksek olabilir. Daha fazla sulbutiamin hakkında bilinen kadar, ruhsal bozukluğu olan kişiler sulbutiamin dikkatli kullanmalısınız. Bu hastalar reçete tedavilerin kullanımını kesmemelidir.

Şu anda sulbutiamin Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

sulbutiamin uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda (erişkinlerde / çocuklarda) sulbutiamin için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Perello, multipl skleroz kronik yorgunluk tedavisinde C. sulbutiamin. Multipl Skleroz Tedavi ve Araştırma Avrupa Komisyonu 21 Kongre: Multipl Skleroz Tedavi ve Araştırma Amerika Komitesi 10. Yıllık Toplantısı. Yaşam kalitesi. 29 Eylül 2005.

Bettendorff L Weekers L, P, ve ark kazanır. sulbutiamin enjeksiyonu sıçan dokusu tiamin trifosfat bir artışa neden olur. Biochem Pharmacol. 199; 40 (11): 2557-60.

Oteli Fransa’nın başkenti Paris’te J HERPIN A, Pothion S, et al. sulbutiamin ile kronik tedavi bir nesne tanıma görev hafızayı geliştirir ve mekansal gecikmiş olmayan maç-örnek görev dizosilpin bazı amnezik etkilerini azaltır. Prog Neuropsychopharmacol Biol Psychiatry. 2005,29 (6): 928-35;

Dmitriev D, Gamidov S Permiakova O. [psikojenik (işlevsel) erektil disfonksiyonu olan hastaların tedavisinde ilaç enerion klinik etkinliği]. Urologiia. 200; (1): 32-5.

Douzenis A, Michopoulos I Lykouras L. sulbutiamin, sayaç bir ilaç üzerinde ‘masum’, bipolar bozukluğun tedavi sonuçları ile uğratır. Dünya JBiol Psikiyatri. 200; 7 (3): 183-5.

Fujihira E Tarumoto Y Ajioka E, Mori T Nakazawa [M. Analjezik etki O; o-isobutyrylthiamine deneysel ağrı disülfür]. Yakugaku Zasshi. 1973 Mar, 93 (3): 388-91.

Garcia-Rill E Kezunovic N Hyde J, et al. retiküler aktive sistemi (RAS) tutarlılık ve frekans. Med Rev. 201 uyku; 17 (3): 227-38.

DBA / 2J Mouse Edimsel Öğrenme, Sosyal Davranış, Etkinlik, Akustik irkilme prepulse inhibisyonu ve İşitsel Beyin Sapı Cevabı Eşiği üzerinde Tiamin Tetrahidrofurfuril disülfit Hills J. Etkisi. ProQuest. 2009.

Kiew K Wan Mohamad W Ridzuan A, ve ark. Diyabetik polinöropati üzerine sulbutiamin Etkileri: Tip 2 diyabetlilerde açık randomize kontrollü çalışma. Malays J Med Sci. 200; 9 (1): 21-7.

Loo, H, Poirier M Ollat H, ve ark. [Majör depresif ataklar psiko-davranışsal inhibisyon üzerinde subutiamine Etkileri (Arcalion 200)]. Encephole. 200; 26 (2): 70-5.

Binmektedir J Durkin T Destrade C, ve ark. Mümkün kolinerjik arabuluculuk: sulbutiamin kronik uygulamasının, farelerde uzun süreli hafıza oluşumunu artırır. Biochem Behav Pharmacol. 198; 23 (2): 195-8.

Ollat lH, Laurent B, Bakchine S, et al. [Erken evre ve orta Alzheimer hastalığındaki bir asetilkolinesteraz inhibitörü ile sulbutiamin dernek Efektler]. Encephole. 200; 33 (2): 211-5.

Şah S. enfeksiyonuydu asteni anti-enfektif tedavi ile B vitamini analog (sulbutiamin) Adjuvan rolü. J Doktorlar Hindistan Doç. 200; 51: 891-5.

Sobolevsky T, spor Rodchenkov G. sulbutiamin. Uyuşturucu Testi Anal. 201; 2 (11-12): 643-6.

Tiev K, Cabane J, Imbert J. [kronik postinfeksiyöz Yorulma tedavisi: sulbutiamin iki doz randomize, çift kör bir çalışmada (400-600 mg / gün) karşı plasebo]. Rev Med Interne. 199; 20 (10): 912-8.

Trovero F Gobbi E, Weil-Fuggaza, et al. Sıçan beyninde glutamaterjik ve dopaminerjik kortikal şanzıman sulbutiamin bir düzenleyici etkisi için kanıt. Neurosci Lett. 200; 292 (1): 49-53.

Van Reeth O. Farmakolojik ve sulbutiamin terapötik özellikleri. İlaçlar Bugün (Barc). 199; 35 (3): 187-92.

Volvert E, yedi S Piette M, et al. Benfotiamine, sentetik S-asil tiamin türevi farklı etki mekanizmalarına ve lipid çözünür tiamin disülfid türevleri farklı bir farmakolojik profile sahiptir. BMC Pharmacol. 200; 08:10.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon