Succimer

Terapötik Sınıf: Heavy Metal Chelator

Succimer için kullanır

Succimer kan dolaşımında kurşun ile birleşir. Daha sonra kurşun ve sukser kombinasyonu böbrekler tarafından vücuttan alınır. Aşırı kurşun çıkararak ilaç, vücudun çeşitli organlarına ve dokularına olan zararları azaltır.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Succimer için aşağıdakiler düşünülmelidir

Succimer’e veya başka ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Succimer, 1 yaşın üzerindeki çocuklarda test edilmiştir ve etkili dozlarda, yetişkinlerde olduğundan farklı yan etkilere veya problemlere neden olduğu gösterilmemiştir.

Birçok ilaç, özellikle yaşlı insanlarda incelenmemiştir. Bu nedenle, genç yetişkinlerde yaptıklarıyla aynı şekilde çalıştıkları veya yaşlı insanlarda farklı yan etkilere veya sorunlara neden olup olmadıkları bilinmeyebilir. Yaşlılarda succimer kullanımını diğer yaş gruplarında karşılaştıran özel bir bilgi yoktur.

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Succimer kullanmadan önce

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı succimer’in kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Vücutlarında çok fazla kurşun olan çocuklar, kurşun içeren ortamdan (örneğin, ev, okul veya çocuğun kurşunlandığı diğer alanlar) ortamdan çıkarılıncaya kadar çıkarılmalıdır. Bu mümkün değilse, çevre çocuğun olabildiğince güvenli hale getirilmelidir.

Doktorunuz succimer alırken çocuğunuzu hastaneye yatırmak isteyebilir. Bu, çocuğun ortamından kurşun çıkarıldığı sürece doktor çocuğunuzun durumunu kontrol etmenizi sağlayacaktır.

Süksimer şişenizi açarken hoş olmayan bir koku fark edebilirsiniz. Bununla birlikte, bu bu kapsüllerin normal bir kokusu olup tıbbın nasıl çalıştığını etkilemez.

Kapsüller yutulamazsa, kapsülün içeriği yiyecek üzerine serpilebilir ve derhal yenilebilir. İçindekiler aynı zamanda bir kaşıkta verilebilir ve ardından bir meyve içeceği izlenebilir.

Succimer kullanırken bol miktarda sıvı almak önemlidir.

Succimer dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler yalnızca succimer’in ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bir succimer dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Succimer’in düzgün çalışıp çalışmadığından emin olmak ve istenmeyen etkileri önlemek için doktorunuzun düzenli ziyaretlerinizdeki ilerlemenizi kontrol etmesi önemlidir. Succimer’i ne kadar almanız gerektiğini belirlemek için belirli kan ve idrar testleri düzenli olarak yapılmalıdır.

Bir enfeksiyon aldığınızı düşünüyorsanız veya ateşiniz varsa veya titreme alırsanız, en kısa zamanda doktorunuza danışın. Bazı testlere ihtiyacınız olacak. Test sonuçlarına dayanarak, doktorunuz ciddi yan etkilerin oluşmasını önlemek için succimer almayı geçici olarak durdurmasını tavsiye edebilir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse en kısa sürede doktorunuza danışın.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Succimer’in Doğru Kullanımı

Succimer, idrarda, terinizde ve dışkıda hoş olmayan bir kokuya neden olabilir.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

Succimer Kullanılırken Dikkat Edilecek Hususlar

Kurşun Zehirlenmesi, Şiddetli Kalsiyum Disodyum Versenat, Şet

 Ya da benzer çıkarları olan diğer insanlarla bağlantı kurmak için succimer destek grubuna katılın.

Succimer Yan Etkiler

Succimer