strep boğaz tedavisi, bulaşıcı dönem, ve daha fazlası

Ağız Sağlığı Trendler

kırmızı, çiğ boğaz, ateş sivri ve beyaz lekeler dil üzerinde ve bademcikler – – Kültür hastanın boğazından bir örnek olur ve 24 saat 48 saat beklemeniz doktorları insanlar strep belirtileri vardı Geçmişte, Sonuçlar. Test streptokok belirtilen olursa, hastanın daha sonra antibiyotik alarak başlamak olabilir. Bu gecikmeyi önlemek için, bazı doktorlar kültür sonuçlarını beklemeden hemen antibiyotik hastaları başlatmak için kullanılan

Tanı “hızlı strep” test sonucu daha basit, bugün yapılmıştır. Numune bir kültür gibi elde edilir ve mikropların bazı yakalamak için küçük bir pamuklu çubukla boğazın arka dokunmadan içerir. hızlı strep testi Yalnızca sonuçlar için yaklaşık 5 ila 10 dakika sürer ve sonuç pozitif ise, tanı teyit edilir. hızlı test bazı strep boğaz enfeksiyonları ( “yanlış negatif”) kaçırabilirsiniz çünkü Ancak, negatif test strep boğaz ekarte etmez. Bu negatif testler daha duyarlı bir testtir bir back-up kültürü, doğrulanabilir. kültür sonuçları, geçmişte olduğu gibi, 48 saate kadar sürebilir. hızlı test güzelliği pozitif ise, hemen onay olmadan strep organizma suçlu olduğunu antibiyotik başlangıç ​​olabilir.

Boğazın boğaz ise, yüksek ateş çalıştırıyorsanız ve hiçbir enerji var – strep boğaz olabilir. İşte bilmeniz gerekenler.

tedavi edilmediği takdirde hastalık ciddi komplikasyonlara yol açabilir çünkü strep boğaz iyi antibiyotik ile tedavi edilir. Antibiyotikler hızlı, etkili tedavi vardır.

bazı doktorlar bundan tedavi başarısızlıkları artan bildirdin olsa strep geleneksel, eskiden kalma bir tedavi, penisilin olduğunu. strep için diğer sık ​​kullanılan antibiyotikler sefaleksin gibi sefalosporinler, eritromisin merkezli ilaçlar veya klindamisin içerir.

Antibiyotikler potansiyel başkalarına enfeksiyon yayılabilir süresini ve şiddetini belirtilerinin, komplikasyon riskini ve süresini azaltır. bulaşıcı süresi 24 saat boyunca antibiyotik kaldıktan sonra bitti. Eğer antibiyotik alarak başladıktan sonra boğaz ağrısı gelen Rölyef 24 saat 36 saat içinde gelmelidir. Doktorlar boğaz pastilleri, asetaminofen veya ibuprofen tavsiye ve ılık tuzlu su ile gargara ilk birkaç saat için acıyı hafifletmek için.

Sık sık, antibiyotik insanlar hızla iyileşme fark ve tedavi tam ders tamamlanmadan önce ilaç alarak durdurmak. Bu tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Zamanından önce sizin dozu durdurulması gelişen enfeksiyon sonrası kalp problemleri (romatizmal ateş) yol açabilir. Yani hemen daha iyi hissetseniz bile, tüm reçete bitirmek için önemlidir.

KAYNAKLAR

Mayo Kliniği.

MedicineNet.

Sen \ ‘ipuçları ve püf noktaları yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulacağız.

Şu anda olan

Dünyada birçok insanın sadece% 18,5 asla ipi. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş ipi diş arasında sıkışıp gıda kaldırır ve iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir, plak döner önce orada oluşturan bakterilerin filmi kaldırır. Sadece bir diş diş ipi deneyin Başlamak için.

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 biridir. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 3 gün daha Amaç!

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 vardır, ancak diş ve diş etleri üzerinde pozitif bir etki yaratmaya için yolda iyi konum. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 7 gün boyunca Amaç!

Dünyada birçok insanın sadece% 50.5, günlük diş ipi ve bunlardan biri olduğunu sizin için iyi! Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. senin iyi bir ağız sağlığı alışkanlığı tebrikler!

Sen ipuçlarını ve püf noktalarını yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulabilirsiniz.

KAYNAKLAR

Dişhekimleri Birliği 2010 Sağlıklı İnsanlar