strep boğaz: evde tedavi – Konu genel bakış

Ağız Sağlığı Trendler

Eğer uzağa gitmek için bir boğaz ağrısı için beklerken kendinizi daha iyi hissetmenize neden olabilir birçok yolu vardır.

vücut sıvıları arttırmak

havadaki nemi arttırmak için (nem)

Ağrı boğaz ağrısı bazı belirtileri hafifletmeye yardımcı olabilir rahatlatmak, ama onlar daha iyi daha hızlı yapmayacağız reçetesiz ilaçlar. ilaçlar ile güvenli olun. Oku ve etiket üzerindeki tüm talimatları izleyin.

Sen \ ‘ipuçları ve püf noktaları yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulacağız.

Şu anda olan

Dünyada birçok insanın sadece% 18,5 asla ipi. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş ipi diş arasında sıkışıp gıda kaldırır ve iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir, plak döner önce orada oluşturan bakterilerin filmi kaldırır. Sadece bir diş diş ipi deneyin Başlamak için.

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 biridir. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 3 gün daha Amaç!

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 vardır, ancak diş ve diş etleri üzerinde pozitif bir etki yaratmaya için yolda iyi konum. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 7 gün boyunca Amaç!

Dünyada birçok insanın sadece% 50.5, günlük diş ipi ve bunlardan biri olduğunu sizin için iyi! Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. senin iyi bir ağız sağlığı alışkanlığı tebrikler!

Sen ipuçlarını ve püf noktalarını yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulabilirsiniz.

KAYNAKLAR

Dişhekimleri Birliği 2010 Sağlıklı İnsanlar

sıvı içerek dehidratasyonu önlemek. Sıvılar, ince salgıları yardımcı ve bir tahriş boğaz yatıştırmaya olabilir. Böyle boğaz tahrişi azaltmaya yardımcı olabilir çay veya çorba gibi sıcak sıvılar; şişliği azaltmak ve rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olmak için ılık tuzlu su ile gargara; 1 çay kaşığı (5 g) sıcak su 8 fl oz (237 mL) içinde bir tuzu ile birlikte en az bir kez, her saat başı gargara; Eğer burun akıntıları varsa, hatta daha sık gargara iyidir. Bu boğaz tahrişi önlemeye yardımcı olabilir; Çoğu çocuk 8 yaş civarında gargara öğrenebilirsiniz.

Yatak odanızda bir buharlaştırıcı veya nemlendirici kullanın; Sıcak veya soğuk sis size şişmiş hava geçişleri yatıştırıcı tarafından daha rahat hissetmenize yardımcı olabilir. Ayrıca ses kısıklığı rahatlatmak olabilir. Ama oda rahatsız soğuk veya çok nemli hale izin vermeyin; Eğer bir nemlendirici yoksa, buharlaşma yoluyla havaya nem sağlamak için su sığ tava kullanın. kimse üzerinde gezisi ya da düşecek güvenli bir yerde tava koyun.

Asetaminofen veya ibuprofen, örneğin, boğaz ağrısı rahatlatmak ve ateş düşürmeye yardımcı olabilir; ağrıyı hafifletmeye yardımcı boğaz bölgesini uyuşturmak anestezik boğaz spreyleri; Reçetesiz boğaz pastilleri da daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Bu insanlar 4 yaş ve üstü için Tamam; Bazı ağrı yatıştırmaya boğaz numbs ilaç (lokal anestezik) var; Düzenli öksürük damla ya da sert şekerler, bazı insanlara yardım.