Std testi: sizin için doğru olan nedir?

Kabul ve popülerlik kazanmak, HIV, klamidya ve gonore gibi belirli CYBE’ler için evdeki test kitleri. Evde CYBE testi için bir idrar örneği veya bir oral veya genital çubuk toplayıp analiz için bir laboratuara gönderirsiniz. Bazı testler birden fazla örneği gerektirir. Evde testin faydası, evde bir pelvik sınav veya ofis ziyareti yapmaya gerek kalmadan evinizin mahremiyetinde örnek toplayabilmenizdir.

Bununla birlikte, kendiniz topladığınız örnekler üzerinde yapılan testlerde daha yüksek oranda yalancı pozitif sonuç alınabilir, yani test, gerçekten sahip olmadığınız bir CYBE olduğunuzu gösterir. Bir ev testinden pozitif çıkarsanız, test sonuçlarını doğrulamak için doktorunuza veya bir halk sağlığı kliniğine başvurun. Evde yapılan test sonuçlarının olumsuz olması, ancak belirtiler yaşıyorsanız, sonuçlarını onaylamak için doktorunuza veya bir halk sağlığı kliniğine başvurun.

Eğer bir CYBE pozitif çıkarsanız, bir sonraki adım test etmek ve daha sonra doktorunuz tarafından önerilen tedaviyi almaktır. Buna ek olarak, cinsel eşinizi bilgilendirin. Ortaklarınız değerlendirilmeli ve tedavi edilmelidir çünkü bazı ileri ve geri enfeksiyonları geçirebilirsiniz.

Çeşitli duygular hissetmek için bekleyin. Utangaç, kızgın veya korkmuş hissedebilirsiniz. İşbirlikçilerinizi bilgilendirebilmeniz ve tedavi altına alınabilmeniz için kendinize iyi bir şey yaptıklarını hatırlatmak yardımcı olabilir. Endişeleriniz hakkında doktorunuzla konuşun.

Evde CYBE testi

Olumlu test sonuçları

Doktorunu ziyaret et