Stanley klorheksidin boyandı

Stanley Chlorhexidine Tinted için kullanır

Terapötik Sınıf: Antibakteriyel Temizleme Maddesi

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Aşırı cilt tahrişine neden olan klorheksidin potansiyeli ve cilt yoluyla emilimini artırma riski nedeniyle, 2 aydan daha küçük çocuklarda kullanılması tavsiye edilmez.

Geriatrik hastalarda yaşın klorheksidin etkileri ile ilişkisi hakkında hiçbir bilgi mevcut değildir.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Stanley Chlorhexidine Tinted kullanmadan önce

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, klorheksidin içeren bazı ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Stanley Chlorhexidine Tinted’e özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Klorheksidin ürünlerinin bir kısmı bir hastane veya klinik ortamında kullanılacaktır. İlaç, bir hemşire veya diğer eğitimli sağlık uzmanları tarafından uygulanacaktır.

Bu ilacı evde kullanmanız talimatı verilebilir. Bu ilacı sadece doktorunuzun talimatına uyarak kullanmanız çok önemlidir. Daha fazlasını kullanmayın, daha sık kullanmayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın. Bunun yapılması cildin tahrişe neden olabilir.

İlacın farklı biçimleri farklı şekillerde kullanılır. Kullanmaya başlamadan önce verdiğiniz ürüne ilişkin talimatları anlamış olduğunuzdan emin olun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Bu ilacı kullanmadan önce ve sonra cildinizi nasıl temizleyeceğiniz ve bakım yapacağınız konusunda doktorunuzun talimatlarını izleyin. Tüm yönergeleri anladığınızdan emin olun ve açık olan bir şey bulamazsanız soru sorun.

Klorheksidin sadece deride kullanılmalıdır. Yutmayın veya gözlerinize, kulaklara, ağza veya burna sokmayın. Genital bölgede (cinsel organlar) veya anal bölgede kullanmayın. Bu alanlara girerse, derhal durulayın.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Chloraprep® ve Hibistat® ürünleri büyük miktarda alkol (% 70) içerir ve yanıcıdır. Onları bir alev, ısıtıcı veya elektrikli cihazın yakınlarında saklamayın.

Cildinizdeki sorunlar daha da kötüye giderse doktorunuza danışın. Bu tıbbı kullandığınız bölgede kızarıklık, kaşınma veya yanma gibi kaybolmayan cilt tahrişi varsa doktorunuzu arayın.

Bu ilaç, vücudun geniş bölümlerinde uzun süre kullanılmamalıdır. Bu ilacı ne kadar süreyle kullanacağınız konusunda doktorunuzun talimatlarını izleyin.

Bu ilaç, gözler, kulaklar veya ağızlara koyulduğunda ciddi ve kalıcı yaralanmalara neden olabilir. Ciddi yan etkileri önlemek için bu ilacı kullanmadan önce tüm talimatlara dikkatle uyun.

Bu ilaç, klor da mevcut olduğunda giyim üzerine kahverengi leke oluşturabilir. Bu lekeler düzenli yıkama ile çıkartılamaz. Bu ilaca maruz kalan kumaşları yıkamak veya ağartmak için sadece klor içermeyen ürünler kullanın. İlaç paket üzerindeki kumaş yıkamayla ilgili yönergeler içeriyorsa, onları dikkatle izleyin.

Klorheksidin uygun kullanımı

Chloraprep® ve Hibistat® ürünleri büyük miktarda alkol (% 70) içerir ve yanıcıdır. Bunları kullanmayın veya bir alev, ısıtıcı veya elektrikli cihazın yanında saklayın. Sigara içirirken ilacı kullanmayın. İlacınızı iyi havalandırılan bir yere uygulayın.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx / OTC Rx ve / veya OTC

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

Stanley Chlorhexidine Tinted kullanılırken Önlemler

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

Dezenfeksiyon, Preoperatif chlorhexidine topikal, Hibiclens, Betasept, ChloraPrep Tek Adımlı

Periodontitis doksisiklin, minocycline topikal, klorheksidin topikal, Peridex

Mukozit, klorheksidin topikal, Peridex, sodyum hiyalüronat topikal, Caphosol

Gingivitis hidrokortizon topik, Proktozon HC, topikal klorheksidin, Perideks, Proktozol-HC, Westcort

Stanley Chlorhexidine Tinted Yan Etkiler

Klorheksidin topikal