st. depresyon, anksiyete, PMS, menopoz belirtileri, egzama için sarı kantaron

depresyon Eğilimler

Yüzyıllar boyunca, çiçekli bitki St.John ‘s wort Avrupa’da bir sağlık çare olarak kullanılmıştır. Günümüzde, St John bitki iyi depresyon tedavisi için bilinmektedir.

Birçok çalışma depresyon için St.John ‘s wort yararlı bulduk. Aslında, bir kaç St.John ‘s wort bazı reçeteli antidepresan kadar etkili olduğunu gösterdi. Ama kanıtlar çelişkilidir. Son iki büyük çalışmalar St.John ‘s wort orta depresyon için bir plasebodan daha iyi çalıştığını gösterdi. Ancak, ne kullanılan ilaç yaptım. Aziz sarı kantaron depresyon hafif formları için daha etkili kanıtlamak olabilir. Ancak şimdilik, kanıtlar kesin değildir.

St.John ‘s wort da (. SAD) gibi şiddetli depresyon, anksiyete bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluk (OKB) ve mevsimsel duygulanım bozukluğu gibi diğer duygudurum bozukluklarının tedavisinde çalışılmıştır Ayrıca uykusuzluk, PMS, menopoz semptomları için kullanılan oldu ve egzama. Ancak, bu kullanımlar için sarı kantaron çalışmaları yarar sağlam kanıtlar olmadığını göstermiştir.

depresyon, yetişkinler için standart doz günde üç kez alınan (% 0.3 hiperisin ekstresi) sarı kantaron 300 miligramdır. İlk tedaviden sonra, bazı insanlar günde sarı kantaron 600 miligram 300 miligram düşük idame dozu üzerine gitmek seçin.

St.John ‘s wort hiçbir doğal besin kaynağı vardır.

KAYNAK; Longe, J., ed. Alternatif Tıp, ikinci baskı, 2004 Gale Ansiklopedisi; Doğal Standart Hasta Monografi: “Sarı Kantaron, Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Ulusal Merkezi:” St. Sarı Kantaron, “” St. Sarı Kantaron ve Depresyon; Linde, Sistematik yorum 199 K. Cochrane Database; Williams, Dahiliye, 2000, J. Annals; Tıp Derneği Dergisi, 2002.

, Teşhis tedavi ve tıkınırcasına yeme bozukluğu yaşayan yeni bir e-posta serisi s