SSRI: seçici serotonin geri alım inhibitörleri ile ilgili mitler ve gerçekler

depresyon Eğilimler

Dünyada birçok milyonlarca insanın depresyon, anksiyete ve diğer ruhsal sağlık koşulları muzdarip. Selektif serotonin geri alım inhibitörleri (SSRI’lar), sonuç olarak, yaygın olarak reçete edilir, bu şartlar geniş bir yelpazede yükseltebilir. sinir hücreleri arasında mesaj göndermek için kabiliyetini “yükseltmek” için kullanılabilir, bu kimyasalın dolayısıyla daha fazla kimyasal serotonin, emmeye beyin hücrelerinin bir reseptörünü bloke ederek SSRI çalışması. Beyin serotonin mesajlaşma “run” ruh etkilediği bilinmektedir devreleri, ancak SSRI depresyon geliştirmek kesin yolu açık değildir.

herhangi bir alternatif tedavinin etkili fo olduğuna dair hiçbir kanıt yoktur; şiddetli depresyon orta tedavisi. som İçin; insan, ancak, diğer tedavilere ek olarak kullanılabilir -; Depresif belirtiler rahatlama, rahatlama sağlayan ve size polis yardımcı olmak; Böyle keder, anksiyete, değişen rolleri, bir olarak depresyon nedenlerinden bazıları ile; hatta fiziksel acı. Eğer depresyon bir varsa; tedavinin alternatif bir formu kullanarak düşünüyor, bunu görmek önemlidir; sağlık kuruluşu tavsiyesi.

Alternatif Terapi nedir; Standart batı tıbbi Pratik olarak sınıflandırılmamıştır bir sağlık tedavisi; “Alternatif” ya da adlandırılır “tamamlayıcı”. alternativ; Terapi diyet ve zihinsel Condit egzersiz her şeyi kapsar disiplinlerin çeşitli kapsar; ve yaşam tarzı değişir. Alternatif tedavilerin örnekleri arasında yöntemlerinden akupunktur’u içerir; KATATİMİ, Kayropraktik tedavi, yoga, hipnoz, biofeedbac; aromaterapi, gevşeme, bitkisel ilaçlar, masaj, ve diğerleri.

SSRI belirgin depresyon olan kişilerde ruh halini, görünüm ve davranış geliştirmek için güç var. genellikle olumlu olmakla birlikte, bu aynı faydaları da birçok insan için bir endişe nedeni olabilir. Onlar SSRI alarak kendi kendine başka biri sizi dönecek düşünebilir? Çoğu depresyon uzman antidepresan etkili, onlar gerçek sel maske depresyonun olumsuz etkilerini take away olduğunu söyleyebilirim; Antidepresanlar depresyon peçe kaldırarak (yerine bunu değiştirmek yerine) birinin gerçek kişiliğini ortaya çıkarabilir.

Tüm ilaçlar yan etkileri olabilir ve depresyon tedavileri bir istisna vardır. genellikle iyi tolere olmakla birlikte, antidepresan ilaçlar herkesi farklı etkiler. SSRI mitler arkasındaki gerçeği anlamak bu ilaçları reçete eğer sen, ne olacağını bilmek yardımcı olabilir.

Hiçbir ilaç herkes için% 100 güvenli olmasına rağmen, SSRI güvenli arasındadır. Nadiren SSRI etkileşim ya da diğer ilaçlarla birlikte sorunlara neden yoktur. Ancak, SSRI nedeniyle tehlikeli yüksek tansiyon ya da tıbben ciddi bir durum olarak adlandırılan serotonin sendromuna yakalanma riski aşağıdaki ilaçlarla kullanılmamalıdır

Bottom Line: SSRI hemen hemen tüm ilaçlar ile almak için güvenlidir. Ama SSRI almadan önce, diğer tedaviler ile ilacı ile ilgili herhangi bir olası komplikasyonlar hakkında doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

, Teşhis tedavi ve tıkınırcasına yeme bozukluğu yaşayan yeni bir e-posta serisi s

Proza; CELEX; Luvo; Zolof; Paxi; Lexapr; Viibryd (bir SSRI ve 5HT1A reseptörü kısmi agonist; Brintellix (aynı zamanda diğer birçok serotonin reseptörlerini hedefleyen bir SSRI)