Soya alerjisi: gıda bunu önlemek için nasıl

Alerjiler Eğilimler

Bir soya alerjisi için tüm yapmanız gereken soya sosu ve tofu atlamak olsaydı, hayat bir esinti olurdu! Ama soya fasulyesi de, işlenmiş gıdalar büyük bir parçasıdır.

Eğer alerji belirtileri ile acı varsa, kronik bir durum olan stres hakkında her şeyi biliyorum. Sadece zor alerji belirtileri nefes için, ama kötü uyku yorgunluk ve sorunlar yoğunlaşarak yol açabilir. Alerji ilaçları iştah değişiklikleri, düşük enerji ve hatta sinirlilik neden olabilir. İstediğiniz tüm rahatlama: stres, semptomların, onun tüm.

Her zaman etiketleri okuyun. Bir gıda eğer ABD’de, “soya” etiket üzerinde belirtilmelidir.

Asya restoranlarda yemek konusunda dikkatli olun. Bir soya-ücretsiz yemek sipariş bile madde Asya mutfağında çok sık kullanılan, çünkü hala maruz kalabilirsiniz. Bir aşçı soya ve non-soya yemekleri aynı kap kullanabilirsiniz. Eğer yiyecek hiçbir şekilde soya temas etmediğinden emin olması gerektiğini açıklayın.

soya yağı ve lesitin hakkında doktorunuza danışın. soya alerjisi olan çoğu kişi, soya yağı işleyebilir. Aynı sık sık çikolata şeker, fıstık ezmesi, margarin ve kullanılan soya lesitini, için de geçerlidir. Doktorunuz veya bir allergist onlar sizin için iyi iseniz anlamaya yardımcı olabilir.

KAYNAKLAR

Astım ve Amerika Alerji Vakfı: “Soya Alerji.”

Gıda Alerji ve Anafilaksi Ağ: “. Soya”

Gıda Alerji Girişimi: “Soya Alerji.”