sosyal anksiyete bozukluğu için seçici serotonin geri alım inhibitörleri

Genel Nam; Marka Nam; citalopra; CELEX; escitalopram oksalat; Lexapr; fluoksetin hidrochlorid; Proza; fluvoksamin maleat; Luvo; paroksetin hidroklorid; Paxi; sertralin hidroklorid; Zoloft

Seçici serotonin geri alım inhibitörleri (SSRI) beyin kimyasalları (nörotransmitter) etkileyen anksiyete ve depresyonu azaltır.

SSRI anksiyete ve sosyal anksiyete bozukluğu ile bağlantılı depresyon azaltmak için kullanılır.

SSRI sosyal anksiyete bozukluğu bir korkulan olay bakarken bir saldırı tahmin ilişkin kaygı şiddetini azaltmak.

Tüm ilaçlar yan etkileri vardır. Ama pek çok insan yan etkileri hissetmiyorum, ya da onlarla başa edebiliyoruz. Çektiğiniz her bir ilacın yan etkileri hakkında eczacınıza danışın. Yan etkileri de ilaç ile birlikte gelen bilgilere listelenmiştir.

İşte düşünmek gereken bazı önemli noktalar vardır

hemen varsa doktor ya da diğer acil servisleri Çağrı

Eğer varsa doktorunuzu arayın

Bu ilacın sık görülen yan etkileri şunlardır

FDA Önerileri. ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) yayınladı

yan etkileri tam listesi için İlaç Başvurusu. (İlaç Referans tüm sistemlerde mevcut değildir.)

Genellikle tıp yararları küçük herhangi bir yan etkileri daha önemlidir; Bir süre sonra ilacı yan etkileri uzağa gidebilir; Yan etkileri hala sizi rahatsız ve ilacı tutmalı eğer merak ediyorsanız, doktorunuzu arayın. O ya da o da dozunu düşürmek veya ilaç değiştirmek mümkün olabilir. aniden doktorunuz size söyler sürece ilacı çıkmak etmeyin.

Sorun nefes; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

aniden antidepresan alarak durdurmak asla. Herhangi bir antidepresan kullanımının doktor gözetiminde yavaş ve sadece kapalı konik olmalıdır. Aniden olumsuz yan etkileri ya da depresif atak ya da anksiyete bozukluğu içine nüks neden olabilir antidepresan ilaç durdurma.

Büyük miktarlarda (aşırı doz) alındığı takdirde onlar ölüme neden olmaz, çünkü SSRI, trisiklik ya da tetrasiklik antidepresanlar daha güvenli olabilir. SSRI genellikle iyi tolere ve etkili. yan etkiler daha tolere edilebilir, çünkü SSRI da, yaşlı yetişkinler için daha güvenli olabilir.

karaciğer hastalığı olan kişiler genellikle SSRI düşük doz gerektirir.

Çalışmalar bir SSRI çekmeden önce bu risk hakkında yaşın üzerinde doktorunuzla 50. konuş yetişkinlerde kemik kırılması riskini artırabilir SSRI günlük kullanım bulmuştur.

SSRI Üst gastrointestinal sistem (mide ve yemek borusu) ‘de daha olası kanama olun. (Örneğin, Aleve veya Advil gibi) NSAID’ler ile SSRI alarak daha da büyük olasılıkla kanama yapar.

SSRI, aynı zamanda depresyon tedavisinde de kullanılmaktadır. Böyle bipolar bozukluk gibi Mani atakları varsa yalnız SSRI yaygın kullanılmamaktadır.

Tıp doktorunuz bir sağlık sorunu tedavi etmek vardır birçok araçlardan biridir. Doktorunuz sağlığınızı iyileştirmek ve gelecekteki sorunları önleyebilir anlaşılacağı gibi ilaç alarak. Eğer düzgün bir şekilde ilaç almak istemiyorsanız, risk altında sağlık (ve belki de hayatınızı) koyarak olabilir.

insanlar sıkıntı onların ilacı neden birçok nedeni vardır. Ancak çoğu durumda, yapabileceğiniz bir şey var. Öngörülen olarak İlaçlar alarak, etrafında ortak sorunları nasıl çalışılacağı ilişkin öneriler için.

Hamilelik sırasında bir SSRI almak Kadınlar doğum kusurları ile bebek sahibi olma şansı biraz daha yüksek olabilir. Eğer hamile iseniz, siz ve doktorunuz sizin anksiyete bozukluğu tedavi değil risklerine karşı SSRI alarak riskleri tartmak gerekir.

Takip Bakımı tedavi ve güvenlik önemli bir parçasıdır. yapmak ve tüm randevulara gitmek ve sorun yaşıyorsanız doktorunuzu aramalısınız emin olun. Aynı zamanda test sonuçlarını bilmek ve almak ilaçların bir listesini tutmak iyi bir fikirdir.

Yeni ilaç bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu ilacı anlamalarına yardımcı olmak.

Kathleen Romito, MD – Aile Tıp Teknisyenliği; Lisa S. Weinstock, MD – Psikiyatri

14 Kasım 2014

, Teşhis tedavi ve tıkınırcasına yeme bozukluğu yaşayan yeni bir e-posta serisi s

Kurdeşen; İntihar düşünceleri; Ajitasyon ve huzursuzluk; nöbetler; Hızlı kalp atışı; Mide bulantısı ve kusma.

cinsel istek veya yeteneğinin kaybı; sinirlilik; Sorun uyku veya uyuşukluk; Baş ağrısı; iştah değişiklikleri.

antidepresan ilaçlar danışmanlık ve intihar riski. Bu olası yan etkileri ve intihar uyarı işaretleri konusunda doktorunuzla konuşun; SSRI (seçici serotonin geri alım inhibitörleri) veya SNRI’lar (seçici serotonin / norepinefrin geri alım inhibitörleri) ile baş ağrısı için kullanılan alan Triptanlar hakkında bir uyarı,. Birlikte bu ilaçları serotonin sendromu denilen çok nadir fakat ciddi bir durum neden olabilir.