solunum sistemi sinsitiyal virüsü (RSV) enfeksiyonu önleyici

Solunum sinsityal virüs (RSV) enfeksiyonu (son derece bulaşıcı) yakalamak kolaydır. genellikle enfekte kişilerin maruz kalan ve bağışıklık inşa değil varsa çocukları gibi RSV gibi viral enfeksiyonları almak için yaygındır. bebeklerde ve çocuklarda solunum yolu hastalıkları önlemek için hiçbir emin yolu yoktur.

Kistik fibrozis vücudun mukus ve ter yapar biçimini değiştiren bir hastalıktır. Bu ne kadar iyi akciğerler, sindirim sistemini etkiler, ve diğer bazı vücut parçaları çalışır. Bu kusurlu gen neden oluyor; Eğer kistik fibroz varsa, çok kalın mukus ya da bu çok tuzlu ter olabilir. Ağır mukus ciğerlerinin takunya, bu nefes almak zor. Aynı zamanda pankreas, senin karnında bir organ engelleyebilir, böylece siz de yiyecekleri sindirmek olamaz. Hastalık uzakta tuz sizin çok fazla ter yapabilir …

Bu palivizumab (SYNAGIS) olarak monoklonal antikorlar, önleme veya RSV enfeksiyonunun şiddetini azaltmak için kullanılabilir.

Aşağıdaki solunum problemleri çocuğunuzun riskini azaltmaya yardımcı olabilir

RSV salgınları genellikle geç sonbahar ve erken ilkbaharda arasında gerçekleşir. Bu süre içinde virüs yakalama tutmak için, RSV maruz kalma sınırı. Bu ciddi RSV enfeksiyonlarının riski altındadır bebekler ve çocuklar için en kritik öneme sahiptir. önlemek için deneyin

Ellerinizi sık sık yıkayın ve aynı yapmak için çocuklara öğretmek. Ayrıca, çocuğunuza bakan emin insanlar ellerini yıkamak ve enfeksiyonun yayılmasını önlemede bu alışkanlık önemini kavratmak; Çocuğunuz tüm onun aşıların alır bakın. Difteri, tetanoz ve boğmaca (DTaP), Hemofilus influenza tip b (Hib) ve pnömokok aşıları özellikle önemlidir; Mümkünse Meme, doğumdan sonra en azından ilk 6 ay için bebeğinizi -feed. Anne sütü RSV enfeksiyonuna karşı koruma sunmak gibi görünüyor, ama daha çalışma gereklidir. 2 Anne sütü RSV enfeksiyonu önlemek değildir; mümkün olduğu kadar ev diğerlerinden RSV tanısı bir çocuk Ayrı; Eğer sigara içiyorsanız, çıkın. Çıkmak yapamıyorsanız, evde ya da arabada sigara içmem. Pasif içicilik onu ya enfeksiyonlara onu daha duyarlı hale çocuğunuzun burun, sinüsler ve akciğerlerde mukozasını tahriş eder.

Bu tür başkalarıyla bardak, gözlük ve mutfak eşyaları gibi öğeleri paylaşma; soğuk algınlığı gibi üst solunum yolu enfeksiyonları, olan kişiler; Çocuk bakım merkezleri, alışveriş merkezleri, sinema salonları ve birçok kişi kapalı bir alanda diğer yerler; Hastanede çocuklara ziyaret.