skolyoz ameliyat

Cerrahi, şiddetli skolyoz tedavi etmek için de kullanılabilir. Cerrahinin amacı ciddi bir omurga eğri iyileştirmektir. Sonuç mükemmel düz omurga olmayacak, ancak hedef omurga dengelemek ve eğri kötü almaz emin olmaktır. Cerrahi genellikle omurga stabilizasyon ve kalıcı bir araya vertebra katılarak daha kötüye gitmesini eğrisi sağlamayı içerir.

Cerrahi eğer kabul edilebilir

skolyoz cerrahi ana tip omurga çubuklar ekleyerek ve spinal füzyon yapıyor içerir. Spinal füzyon stabilize ve eğrinin boyutunu azaltmak ve kalıcı kemik katı bir kütle halinde omurga katılarak daha kötüye gitmesini eğri durdurmak için kullanılır.

Diğer teknikler bazen birlikte omurga füzyon olmadan spinal eğri stabilize etmek için böyle bir omurgaya metal çubuklar gibi aygıtları bağlayan füzyon olmadan enstrümantasyon dahil kullanılır. Omurga kaynaşık kısmının büyüme durur bir füzyon, istenen bir durum değildir, bu, sadece çok küçük çocuklarda yapılır. çocuk genellikle bu ameliyatı yaptıktan sonra bir ayraç tam zamanlı giymek zorunda.

Çocuklarda skolyozun cerrahi zamanlaması tartışmalıdır. Spinal füzyon omurganın kaynaşmış kısmının büyüme durur, bu nedenle bazı uzmanlar, çocuk en az 10 yaşında olan ve tercihen 12 Ama bile ameliyattan sonra omurga geri kalanı normal büyümeye devam edeceğini kadar bu ameliyat gecikmiş gerektiğine inanıyoruz hala büyüyor çocuklar.

Çocuklara ve gençlere cerrahi tedavi genellikle yaklaşık bir yıl için faaliyet hastanede ve sınırlamalar birkaç gün gerektirir. Yetişkinlerde ortalama hastanede kalış daha uzundur.

nedeniyle yaşlanma (dejeneratif skolyoz) için omurgada değişikliklerden kaynaklanan skolyoz ameliyatı Yetişkinler çocukların önemli komplikasyonlar daha fazla muhtemeldir. cerrahi genellikle ağrı, yara enfeksiyonları gibi başka komplikasyonlar da azaltır olsa bile, ortaya çıkabilir.

Kişinin yaşı; boyut, yön ve spinal eğrisi (ler) konum; (Örneğin canlandırıcı gibi) diğer tedavi başarısız olsun.

Çocuğunuz şiddetli eğriye bir orta vardır ya sizinki şiddetlidir ve eğri elde wors olduğu; Sen ağrı veya sıkıntı günlük aktiviteler yapıyor olması; Ortezleme kullanılamaz veya çalışmaz.