skleroderma: belirtileri, çeşitleri, nedenleri ve ilgili durumlar

Ağrı Yönetimi Eğilimler

Skleroderma o gitmez, yani kronik bir deri hastalığıdır. Doktorunuz belirtileri tedavi ve olsa, daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir.

Sorun vücudunuzun cilt önemli bir parçası, protein kolajen çok fazla yapmak için neden bağışıklık sistemi, ile.

Mesane idrar depolayan alt karın içi boş bir organdır. Mesane doldukça, duvarları kasları genişletmek, böylece rahatlayın. Mesane idrar yaparken boşaltır gibi, kaslar kasılır üretra yoluyla dışarı idrar sıkmak; Birkaç farklı mesane sorunları ağrıya neden olabilir. mesane ağrısı en yaygın üç nedeni interstisyel sistit, idrar yolu enfeksiyonu ve mesane kanseri vardır.

Sonuç olarak, cildiniz kalın ve sıkı alır ve izleri akciğer ve böbrekler üzerinde oluşabilir. Kan damarları kalınlaştırmak ve gerektiği şekilde çalışabilir. Bu doku hasarı ve yüksek kan basıncına neden olur.

İki türü vardır

Lokalize skleroderma çoğunlukla deriyi etkiler.

lokalize skleroderma iki türü vardır

Sistemik skleroderma, aynı zamanda birçok vücut parçaları veya sistemlerini içerebilir, genelleştirilmiş skleroderma denir. Bu iki tür de vardır

Sınırlı sklerodermalı birçok kişi için, görünüm iyidir, ama hastalık zamanla kötüleşir eğilimindedir. Bazen, bu kalbi etkileyebilir ve akciğerlerde kan basıncını yükseltmek – bu tedavi edilebilir olsa da.

Doktorlar skleroderma tetikler bilmiyorum. Bu otoimmün hastalıklar gibi bilinen koşullar bir grup biridir. genellikle mikroplardan korur bağışıklık sistemi, vücudunuzun açar ve deri ve diğer organların iltihabı neden olduğunda bu olur.

Sınırlı skleroderma: yavaş yavaş yanar ve yüz, eller ve ayaklarda deriyi etkiler. Ayrıca akciğerler, bağırsaklar veya yemek borusu, midenize ağzınızdan yiyecek taşıyan tüp zarar verebilir. Bu bazen CREST sendromu olarak da adlandırılır.