şizofreni ve bakıcı – konu genel bakış

Bir aile üyesi ya da yakın arkadaşı olarak, şizofreni vardır Sevdiğine özen yardımcı olabilir. Sen, tedavide Sevdiğine kalmak yardımcı kendi ilaçlarını almak ve geri geliyor (relaps) semptomları önleyebilir.

Nöroleptik malign sendrom (NMS) şizofreni, bipolar bozukluk ve diğer ruh sağlığı koşulları tedavi antipsikotik ilaçlara bağlı seyrek reaksiyondur. Bu sinir sistemini etkiler ve yüksek ateş ve kas sertliği gibi semptomlara neden; NMS ciddi, ama tedavi edilebilir. erken bulduğunu bu durumun olsun Çoğu kişi tam olarak iyileşir; Sebeb olmak; NMS çok nadirdir. Sadece yaklaşık 1 antipsikotik ilaç almak olsun her 10.000 kişiden 2; Her ikisi de eski (ilk nesil) …

Bu şizofreni Kabul uzun vadeli bir sorundur. Bunu kişiler genellikle sevdiklerini yardımcı olmak için daha iyi ayarlayın. nasıl gidiyor hakkında sevdiğiniz kişinin doktor, terapist, ya da danışman ile temas halinde tutmak; kontrol altında duyguları tutun. sizin sevilen biri çok stresli olabilir, çünkü çok fazla duygu, zor kurtarma yapabilirsiniz. kritik olmamaya çalışın, ilgili aşırı veya anlamına gelir. suçlamayın senin onun ya da onu davranışları için sevilen bir; Sevdiğine şiddetli belirtiler olduğunda sakin ve yatıştırıcı. adıyla sessizce kişiyi arayabilir veya o yaşıyor ne anlatmak kişiye sorun. iddia veya sesler gerçek olmadığını ona söyleme. Eğer durum tehlikeli hale gelebilir düşünüyorsanız yardım çağırmak; Ailenizin üyenin sağlık ekibi ve öğretmenlerle ve toplum gerekli diğer üyeleri ile işbirliği içinde çalışması; nüks saatlerde sevilen birinin dikkat çekmek için nasıl hakkında tüm aile üyeleri ile bir plan yapın.