Şizofreni: Sosyal beceri eğitimi – Konu genel bakış

Sosyal beceri eğitimi iş yerinde, birlikte daha iyi bir günlük yaşamda diğer insanlarla olsun, ve sosyal ortamlarda yardımcı olur. Bu sınıflar da kişisel ilişkiler için becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Şizofreni arkadaşınız ya da akrabanız tedavi almazsınız varsa, yardımcı olmak için atabileceğiniz adımlar vardır.

Sosyal beceri eğitimi aynı zamanda nasıl sınıfların olarak eğitimin belirli türdeki içerebilir

tüm sınıflar, sen farkında olmak ve zor diğer insanlarla etkileşime yapabilir şizofreni belirtilerini değiştirmeye çalışacağım. Kişisel eğitim size yardımcı olabilir

halka açık yerlerde doğru ve yanlış davranışları nedir; Hangi becerilere insan grupları da dahil olmak üzere diğerleri, başarılı konuşmalıyız; hobiler ya da diğer yedek zaman aktiviteleri bulmak için nasıl; Hangi becerilere kararlar ve kararların sorumlu olması gerekir; toplu taşıma dahil olmak üzere kamu hizmetlerinin nasıl kullanılacağı; Nasıl hayal kırıklığı ile başa çıkmak için; başkalarını övmek nasıl; Eğer eleştiri ile başa çıkmak için gerekenler becerileri.

Ayrıca tedavi ile size yardımcı olacak beceriler öğreneceksiniz. Bunlar aşağıdakileri içerir

Bu becerileri ile yardımcı olmak için, öğretmenler için sınıf (rol yapma) başkalarıyla aynı şeyi istiyoruz, sonra onları modellemek ve olabilir. Örneğin, rol oynama yardım istiyor ya da bir iş için görüşme olabilir.

Çocuklarınızı yükseltmek; öfke ile başa; Eğer (atılganlık) istediklerini başkalarına anlatmak; Böyle banyo, tımar ve hijyen gibi temel ihtiyaçları, ilgilen; Paranızı anlaştım.

Daha iyi göz teması yapmak; başkalarına daha hızlı cevap; Gülümseme, kaş çatma, ya da duruma uygun yüz ifadeleri kullanmak; gerektiği gibi yüksek sesle ya da yumuşak konuşun.

ilacınızı nasıl yönetilir; ilacınız yan etkileri ve ne yapacağını neden olup olmadığını nasıl anlatmak için; Bir nüks ve ne yapacağını yaşıyorsanız nasıl bilmek; Nasıl gereken yardımı.