Şişmiş lenf düğümleri randevu için hazırlanıyor

Şişmiş lenf düğümleriniz varsa, muhtemelen aile hekiminizi görerek başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, randevu ayarlamada çağrı yaptığınızda, nefes almada veya yutmada zorluk gibi şiddetli belirtiler yaşıyorsanız acil tıbbi yardım çağırmanız istenebilir.

Randevular kısa olabilir ve genellikle kapatılacak çok zemin vardır, iyi hazırlanmış olmak iyi bir fikirdir. İşte hazır olmanıza yardımcı olacak bazı bilgiler ve doktorunuzdan ne bekleyeceğiniz.

Doktorunuzla olan zamanınız sınırlıdır, bu nedenle soruların bir listesini hazırlamak, zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olabilir. Vaka incelemesinin bitmesi durumunda, sorularınızı en önemli sorundan en azından önemli olanlarına listeleyin.

Şişmiş lenf bezleri için, doktorunuza sormanız gereken bazı temel sorular

Ne yapabilirsin

Doktorunuzdan ne bekleyebilirsiniz

Doktorunuz size bir takım sorular soracaktır. Onlara cevap vermeye hazır olmak, derinlemesine tartışmak istediğiniz noktaların üzerinden geçmek için zaman ayırabilir. Doktorunuz sorabilir

Randevuyu beklerken sıcak kompresler ve ibuprofen (Advil, Motrin IB, diğerleri) ve asetaminofen (Tylenol, diğerleri) gibi OTC ağrı kesiciler, sizi veya çocuğunuzu daha rahat hale getirebilir. Zararlı Reye sendromu ile bağlantılı olması nedeniyle, önce çocuğunuzun doktoruyla danışmadan çocuğunuza aspirin vermeyin.

Bu arada ne yapabilirsiniz