Sigara: kalp krizi ve felç riskleri – Konu genel bakış

Eğer sigara içiyorsanız, kalp krizinden ölme şansınız duman olmayan bir kişinin daha 2 ila 3 kat daha fazladır. Yaklaşık 1 4 kalp krizi dışında sigara doğrudan ilişkili olduğuna inanılmaktadır. Sigara içme, yüksek kolesterol, obezite, yüksek tansiyon, ya da stres daha kalp krizi için çok daha önemli bir risk faktörüdür. Egzersiz ve iyi bir diyet sigaranın neden olduğu kalbine riskleri silemezsiniz.

Dergi her sayısında, biz geniş bir konu yelpazesi hakkında okuyucuların soruları cevaplamak için uzmanlar sormak. Bizim Kasım-Aralık 2011 sayısında, biz sigarayı bırakma konusunda ipuçları için James Beckerman, MD, ‘nin kalp sağlığı uzmanı, sordum; S: sigarayı bırakmak için nihayet hazırım. Eğer daha kolay yapmak için herhangi bir ipucu var mı; A: Hepimiz tütünsüz olmak sağlıklı bir yaşam için gerekli olduğunu biliyoruz. Aslında, Genel Cerrah en son raporunda tütün dumanına nasıl herhangi bir pozlama ayrıntıları …

Eğer çıktıktan sonra

Ne kadar sürede konularda çıkın. 50 yaşından önce sigarayı bırakmak insanlar sürekli sigara içenler ile karşılaştırıldığında, gelecek 15 yıl içinde ölme yarısı riski azaltır. Eğer 35 yaş öncesinde sigarayı bırakmak eğer 2 Ama hemen hemen tüm sigara risklerin tersine çevrilebilir.

Zaten koroner arter hastalığı varsa sigarayı bırakmak ne zaman, ikinci bir kalp krizi ve olası ani ölüm riskini azaltır.

Sigara içen bir kişi sigara içmiyor bir kişi olarak bir inme ölme iki kat muhtemeldir. Eğer çıktıktan sonra, inme riskini zaman içinde yavaş yavaş iner.

Kalp krizi riskiniz size sigarayı bırakmak 2 yıl sonra ikiye kesilir. Ve çıktıktan sonra 15 yıl, bir kalp krizi riskini hiç sigara içmemiş bir kişinin buna benzer; Zaten bir kalp krizi geçirmiş olsanız bile, sigarayı bırakma ikinci bir riskinizi azaltacaktır; Eğer çıktığınızda size kilo bile kalp krizi riskini azaltır.