senin akciğerler, kalp, beyin ve kol, ya da bacaklarda kan pıhtılaşması belirtileri

Tıraş sırasında Hiç bir kağıt kesme veya nick kendiniz olsun? Bu durumda, bir kan pıhtısı gün kaydeder. Hızla kanamayı durdurur ve onun işini bitince, genellikle kırılır. Bazen de, işler ters gidebilir.

öğrenmek sonra derin ven trombozu varsa, ya da damarda kan pıhtısı, tehlikeli komplikasyonları önlemek ve şekillendirme daha pıhtıları durdurmak isteyeceksiniz.

Sen vücudun tüm hücrelerinde kalbinizden kanınızdaki oksijen taşıyan senin arterler, bir pıhtı alabilirsiniz. Sonuç gerçekten ciddi olabilir. Bu sizin kalp, akciğer veya beyin ulaşmasını oksijeni tutmak ve bir kalp krizi veya inme gibi, hayatı tehdit eden bir acil durum neden olabilir.

Ayrıca kalbe kan geri taşıyan damarlarda pıhtı alabilir. Bu durumda, belirtiler genellikle daha yavaş yavaş gel, ama yine de sorun anlamına gelebilir.

Eğer uyarı işaretleri öğrenmek ise, tehlike bölgesinden dışarı tutmak büyük bir fark yaratabilir hızlı tıbbi yardım almak için zaman bileceksiniz.

Cildinizin yüzeyinin altında kol veya bacak, bir şekilde derin venlerde birinde bir kan pıhtısı oluşursa olabilirdi zaman bir şey derin ven trombozu (DVT) çağırdı. pıhtı sizin kalp veya akciğer seyahat çünkü o tehlikeli.

Eğer uzun bir süre dolaştı değil verdiyseniz DVT almak için daha olasıdır, ameliyat sonrası veya uzun uçak gezisi sırasında söylüyorlar. Bu belirtilerden herhangi biri fark ederseniz hemen tıbbi yardım alın

Şişme. Bu kesin nokta nerede kan pıhtısı formları olabilir, ya da tüm bacak üzerinde kabarmasını olabilir.

renk değiştirin. Eğer kol ya da bacak kırmızı ya da mavi bir renk alır, ya da sıcak ya da kaşıntılı olur fark edebilirsiniz.

Ağrı. pıhtı kötüleşiyor gibi, zarar veya boğaz alabilirsiniz. duygu şiddetli ağrı için sıkıcı bir ağrı arasında olabilir.

Sorun nefes. Bu durumda, bu pıhtı akciğerlere kol veya bacak taşındı anlamına gelebilir. Ayrıca kötü bir öksürük alabilirsiniz ve hatta kan öksürükle olabilir. Eğer göğüs ağrısı olsun ya da baş dönmesine sebep olabilir. hemen tıbbi yardım almak için doktorunuzu arayın.