Semptomlar ve nedenler – düşük

Çoğu düşükler gebeliğin 12. haftasından önce görülür.

Belirtiler

Sebepler

Bir düşük düşüklüğünün belirtileri ve semptomları aşağıdakileri içerebilir:

Vajinanızdan fetal doku geçirdiyseniz, temiz bir kaba koyun ve analiz için sağlık kuruluşunun ofisine veya hastaneye getirin.

Risk faktörleri

Birinci trimesterde vajinal lekelenme veya kanama geçiren kadınların çoğunun başarılı gebeliklere devam ettiğini unutmayın.

Komplikasyonlar

Çoğu düşükler fetüs normal şekilde gelişmediğinden ortaya çıkar. Düşüklerin yaklaşık yüzde 50’si ekstra veya eksik kromozomlarla ilişkilidir. Çoğu zaman, kromozom problemleri, embriyo bölünürken ve büyüdükçe – anne ve babadan miras kalan problemleri değil – tesadüfen meydana gelen hatalardan kaynaklanır.

Kromozom anormallikleri

Molar gebelik ve kısmi molar gebelik. Bir molar gebelikle, her iki kromozoma da babadan gelmektedir. Bir molar gebelik plasentanın anormal büyümesiyle ilişkilidir ve fetal gelişim genellikle yoktur.

Kısmi bir molar gebelik, annenin kromozomları kaldığında oluşur, ancak baba iki kromozom kümesi sağlar. Kısmi molar gebelik genellikle plasentanın anormallikleriyle ve anormal bir fetustur.

Molar ve kısmi molar gebelikler yaşanabilir gebelik değildir. Molar ve kısmi molar gebelikler bazen plasentanın kanserli değişiklikleri ile ilişkilendirilebilir.

Birkaç olguda, bir annenin sağlık durumu düşük yapmak üzere yol açabilir. Örnekler arasında

Bunlar gibi rutin faaliyetler düşük düşürmez

Çeşitli faktörler, düşük riski artıyor;

Yetersizlik gösteren bazı kadınlar, septik düşük olarak da adlandırılan uterus enfeksiyonu geliştirirler. Bu enfeksiyonun belirtileri ve belirtileri arasında