Seçici dipeptidil peptidaz-4 inhibitörleri (DPP-4 inhibitörleri)

diyabet Eğilimler

Bazen bu ilaçlar bir hap diğer diyabet ilaçları ile birleştirilir.

Inkretin vücudunuzun yapar doğal bir hormondur. Bu yemek sonra insülin serbest bırakmak için vücudunuzun söyler. İnsülin kan şekerini düşürür.

Vücudunuzun inkretin yaptığında, bir enzim dipeptidil peptidaz-4 (DPP-4) vücudunuzdan kaldırır denir. Bu diyabeti olmayan insanlar için normal, sağlıklı bir süreçtir.

Tip 2 diyabeti olan bazı insanlar yeterince inkretin yapmazlar. DPP-4 inhibitörü ilaçlar yararlı budur. Durdurma (inhibe) DPP-4 orada daha uzun kalmak vücutta olan inkretin yardımcı olur. Bu kan şekerini düşürür, insülin tahliye edilecek tetikler.

Bu ilaçlar, düşük kan şekeri ya da kilo alma neden olmadan bir hedef aralığında kan şekerini tutmaya yardımcı.

Tip 2 diyabet ilaçları değiştirmeniz gerekebilir, böylece zamanla kötüleşir bir hastalıktır.

Diyabet ilaçları aktif olmayı ve sağlıklı gıdalar yeme insanlar için en iyi çalışır. Çalışmalar% 0,5 oranında DPP-4 inhibitörleri düşük hemoglobin A1c için% 0.8 olduğunu ileri sürmüşlerdir. 1

Tüm ilaçlar yan etkileri vardır. Ama pek çok insan yan etkileri hissetmiyorum, ya da onlarla başa edebiliyoruz. Çektiğiniz her bir ilacın yan etkileri hakkında eczacınıza danışın. Yan etkileri de ilaç ile birlikte gelen bilgilere listelenmiştir.

İşte düşünmek gereken bazı önemli noktalar vardır

hemen varsa doktor ya da diğer acil servisleri Çağrı

Genellikle tıp yararları küçük herhangi bir yan etkileri daha önemlidir; Bir süre sonra ilacı yan etkileri uzağa gidebilir; Yan etkileri hala sizi rahatsız ve ilacı tutmalı eğer merak ediyorsanız, doktorunuzu arayın. O ya da o da dozunu düşürmek veya ilaç değiştirmek mümkün olabilir. aniden doktorunuz size söyler sürece ilacı çıkmak etmeyin.

Sorun nefes; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Eğer varsa doktorunuzu arayın

Bu ilacın sık görülen yan etkileri şunlardır

yan etkileri tam listesi için İlaç Başvurusu. (İlaç Referans tüm sistemlerde mevcut değildir.)

Doktorunuz bu ilacı alırken böbrek testleri isteyebilir. Eğer böbrek sorunlarınız varsa, bu ilaç daha az reçete olabilir.

Tıp doktorunuz bir sağlık sorunu tedavi etmek vardır birçok araçlardan biridir. Doktorunuz sağlığınızı iyileştirmek ve gelecekteki sorunları önleyebilir anlaşılacağı gibi ilaç alarak. Eğer düzgün bir şekilde ilaç almak istemiyorsanız, risk altında sağlık (ve belki de hayatınızı) koyarak olabilir.

insanlar sıkıntı onların ilacı neden birçok nedeni vardır. Ancak çoğu durumda, yapabileceğiniz bir şey var. Öngörülen olarak İlaçlar alarak, etrafında ortak sorunları nasıl çalışılacağı ilişkin öneriler için.

Eğer hamile iseniz, meme -Besleme veya planlama doktorunuz size söylemeden herhangi bir ilaç kullanmayın, hamile. Bazı ilaçlar bebeğinize zarar verebilir. Bu reçete ve over-the-counter ilaçlar, vitaminler, otlar ve takviyeleri içerir. Ve bütün doktorlar hamile hamile meme -Besleme veya planlama olduğunu biliyorum emin olun.

Takip Bakımı tedavi ve güvenlik önemli bir parçasıdır. yapmak ve tüm randevulara gitmek ve sorun yaşıyorsanız doktorunuzu aramalısınız emin olun. Aynı zamanda test sonuçlarını bilmek ve almak ilaçların bir listesini tutmak iyi bir fikirdir.

Yeni ilaç bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu ilacı anlamalarına yardımcı olmak.

Inzucchi SE, vd. (2012). Tip 2 diyabette hiperglisemi Yönetimi: Bir hasta merkezli bir yaklaşım. Diabetes Çare, 35 (6): 1364-1379.

E. Gregory Thompson, MD – İç Tıp Teknisyenliği; David C.W. Lau, MD, PhD, FRCPC – Endokrinoloji

14 Kasım 2014

Kurdeşen.

üst solunum yolu enfeksiyonu (tıkanıklığı veya akıntısı burun ve boğaz) belirtileri; Bir idrar yolu enfeksiyonu belirtileri (ağrı veya idrar yaparken yanma, idrarda kan ve / veya ateş); herhangi bir enfeksiyon başka bir türü; Baş ağrısı.