şaşılık – Konu genel bakış

Normalde, her bir göz ekli kasları aynı anda aynı yönde her iki gözleri hareket ettirmek için birlikte çalışır. Göz kasları, göz hareketini kontrol etmek için düzgün çalışmaz zaman Şaşılık oluşur. gerektiği gibi göz kasları çalışmaz ne zaman, gözler yanlış hizalanmış hale gelebilir ve beyin bir gözü diğer göz görür ne gördüklerini birleştirmek mümkün olmayabilir.

geliştirdiği sonra bir çocuk nadiren şaşılık outgrows. Tedavi edilmezse, şaşılık kalıcı görme sorunlarına neden olabilir. o hizadan olduğundan çocuk bir gözünü kullanarak değilse, örneğin, o (göz tembelliği veya ambliyopi olarak adlandırılır) o göz görme azlığına gelişebilir.

şaşılık sahip çocuğunuzun benlik saygısı üzerinde zor olabilir. Çocuğunuzun görünümünü yanı sıra görmek için onun yeteneğini etkiler. Diğer çocuklar şaşı olma ya da bir walleye olması için çocuğunuzu kızdırmak olabilir. Çocuğunuzun destekleyici olun ve hemen tedavi arayışına.

bu ailelerde çalıştırmak eğilimindedir, ancak çocukluk şaşılık genellikle bilinen hiçbir nedeni vardır.

Bazen şaşılık gözleri gibi ileri görüşlülüğü veya bir katarakt gibi diğer görme sorunları, telafi zaman gelişir. şaşılık için çocuğunuzun riskini artırabilir diğer şeyler kasları ve sinirleri, prematüre doğum, Down sendromu, bir kafa travması ve diğer sorunlar etkileyen bir hastalık sayılabilir.

Yetişkin göz veya kan damarı zararlardan şaşılık gelişebilir. görme, göz tümörü veya bir beyin tümörü, Graves hastalığı, felç ve çeşitli kas ve sinir hastalıklarının kaybı da erişkinlerde şaşılık neden olabilir.

En yaygın belirtileridir

Aynı anda aynı yönde görünmüyor Gözler. Çocuğunuzun gözleri sadece biraz yanlış hizalanmış (Eğer fark olmayabilir .; birlikte hareket etmiyor Gözler; gözlerini kısarak ya da parlak güneş ışığı altında bir gözü kapatılması; Yatırma veya bir nesneye bakmak için başını çevirerek, şeylerin içine çarpmak (Şaşılık. sınırlar derinlik algısı.)