Rosacea tedavi ve

kontrol altında rosacea tutmak için birçok yol vardır. Rosacea tedavi edilemez rağmen, tedavi belirtiler kontrol etmek ve daha kötüye gitmesini önlemek yardımcı olabilir. Bazı şeyleri tetikler kaçınarak gibi, kendi yapabilirsiniz. Diğer yöntemler cilt kremleri, ilaç ve lazer uygulamaları yer almaktadır.

kontrol altında tutmak rosacea için, tetikler ne olduğunu öğrenmek. takip etmek için bir belirti günlüğü kullanın.

sorunları önleyebilir Rosacea flare-up, değişen alışkanlıkları ve yaşam tarzı bir desen bulduğunda.

Tedaviniz sahip rosacea türüne bağlıdır. Bu kremler ve ağızdan ilaç en papülopüstüler rosacea olan kişilerde en yardımcı olur. belirtiler, küçük sivilce, yüz kızarması ve yanaklarda küçük kırmızı çizgiler içerir orasıdır.

Bu tedaviler hala rosacea diğer türleri ile insanlarda kullanılabilir, ancak onlar kadar yardımcı olmayabilir. Ve onlar çalışmak ve semptomların ortadan gitmek bile, bunu daha fazla flare-up durdurmak için almaya devam olabilir. Doktorunuz ayrıca bir kaç ilaç veya kremler birleştirebiliriz.

Antibiyotikler, ortak bir rosacea tedavisi vardır, ancak bakteriler rosacea neden çünkü. Bunun yerine, antibiyotikler swelli ng ve inflamasyonu hafifletilmesi ve olabilecek sivilce benzeri cilt sorunlarını azaltarak yardımcı olabilir.

Kremler ve Jeller

Doktorunuz veya iki kez bir gün yüzünüzde kullandığınız reçeteli krem ​​veya jel ile tedaviye başlamak olabilir. Bunlar

Klindamisin (Cleocin ve ClindaMax; metronidazol (MetroCream ya Metrogel; Eritromisin (Erygel ivermektin (Soolantra; Azelaik asit (Azelex ve Finacea; Brimonidin (Mirvaso Sodyum sülfasetamid ve sülfür (Clenia ve Plexion; Tretinoin (Avita, Retinoik asit), bir retinoid, bazı zor tedavi durumlarında kullanılır.

Bu tedaviler cilt tahriş gibi yan etkileri vardır. Birkaç hamile hamile ya da planlama kadınlar için güvenli değildir. Herhangi bir risk konusunda doktorunuzla konuşun.

antibiyotik Pills

senin Rosacea daha ciddi ya da merhem cevap vermezse siz de cilt kremleri kullanmaya devam olabilir ama, doktorunuz antibiyotik hap önerebiliriz. Eğer göz rozasea varsa antibiyotik hap da kullanılabilir.

Sizin minosiklin deneyebilirsiniz doktor (Dynacin), eritromisin (Eryc), metronidazol (flagyl), ya da doksisiklin (Vibramycin).

Herhangi bir ilaç gibi antibiyotikler yan etkilere neden olabilir. Tedavi genellikle sık sık en az 6 ay süren uzun vadeli vardır.

diğer İlaçlar

Bu Rosacea tedaviler işe yaramazsa, doktorunuz bu tür izotretinoin (Amnesteem, Claravis ve Sotret) gibi diğer ilaçlar, deneyebilirsiniz. Ama nedeniyle ciddi yan etkileri, genellikle alışık değil.

Şimdi genç görünmek için cilt bakımı rutin en üst düzeye çıkarmak.

Her Phot iyi bakın; Kuru, Kırmızı Kayak Bakım nasıl; Kırışıklık azaltmak için şaşırtıcı Yolları; Çanta Your Eyes altında yasaklamak