romatoid artrit yorgunluk ipuçları

Eğer romatoid artrit varsa, yorgunluk ne anlama geldiğini biliyor. Arkadaşlarınızın ve ailenizin sadece yorgun olduğunu düşünebilir, ama bu yakın gelmiyor.

Gerisi yorgunluğu yönetme anahtarıdır, ancak kenarda oturmak yok. Önemli olan bir denge elde etmektir.

Eğer RA ve tüm gün kendinizi aşırı abartmanız varsa, tabii ki kötü hissedeceksiniz, “Daniel Wallace, MD, Los Angeles Cedars-Sinai Tıp Merkezi’nde Romatoloji Burs Programı yardımcısı program müdürü.” Ama sen yatakta yatmak durumunda bütün gün, aynı zamanda kötü hissedeceksiniz.

oturma veya çok uzun süre yatan sonra, eklemler en kısa sürede taşımak başladığınızda ağrısı olacaktır. Yani şeyleri geçin.

Eğer gerektiğinde bekletin. Kendinizi sarf zaman, şarj sık sık ara verin. Eğer iş yerinde dinlenme süreleri olabilir nasıl Patronuna konuşun. Eğer bir ofis varsa kapıyı kapattı, dışarıda bir tezgah bulmak, hatta arabada oturup – Eğer zamanlamasını ayarlama ve sessiz bir yer bulabilirsiniz görmek.

taşımak için molalar verin. Bir masada gibi – – Bir süre oturmak gerektiğinde ayağa, streç, ya da etrafında her yarım saat yürümek, Lenore Frost, Doktora, Fairfield, CT Sacred Heart Üniversitesi’nde uğraşı terapisi klinik asistan profesör diyor. eğer yardımcı olur kalkmak kendinize hatırlatmak için bir alarm ayarlayın.

Egzersiz. Bu size enerji verecektir. bir kerede bir bütün 30 dakikalık egzersiz yapmayın, Darlene Lee, San Francisco California Üniversitesi’nde romatoloji kliniğinde hemşire uygulayıcısı ve uygulama yöneticisi diyor. 5 dakikalık kesimleri ile başlayın ve 30 için yol kadar çalışacak.

Yeterli uyku almak. Süper önemlidir. iyi alışkanlıklar oluşturma – her gece aynı anda yatmak ve örneğin, geri kafein üzerinde kesti. Hala yeterince iyi uyku yoksa, doktorunuzla konuşun.

Sen şeyler yapmak nasıl yeniden düşünmek isteyeceksiniz. Ne acıyor ya dışarı giyer? Telaşlı sabahları? Ayakkabılarını Bağlama? Akşam yemeği pişirmek? İşleri kolaylaştırmak için yollar ile gelip.

Romatoid artritli yaşayan diğer insanlar hakkında neler konuştuğunu öğrenin. Burada paylaşmak ve başkalarının tecrübe parası almak için bir yer; Daha görüntüle