romatoid artrit ve egzersiz

Evet yapabilirsin! Aktif olmak, romatoid artrit (RA) olsa bile, kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Sen sadece sınırlar içinde nasıl çalıştığını bilmek zorunda. Doktorunuz veya bir fizyoterapist bu konuda size yardımcı olabilir.

Şimdi egzersiz yapmazsanız, öncelikle doktorunuza danışın. Eğer ne yapmak istediğinizi ona söyleyin ve sizin için en iyi olacak şeylerden ne tür sormak ve kaçınmak gerektiğini.

Ayrıca güvenli, etkili bir egzersiz planı yapmak için bir fizyoterapist danışmak isteyebilirsiniz.

Planın olasılıkla, yüzme, bisiklet veya eliptik makine kullanarak, yürüyüş gibi, düşük etkili faaliyetler yer alıyor. Bunlardan herhangi kalbin pompalama alacak. Bu sözde “kardiyo” veya aerobik egzersiz duyarsınız.

romatoid artrit daha az ağrı; Daha güçlü kemikler. Bu önemlidir, çünkü RA can ince Eğer steroid almak, özellikle eğer kemikler; Daha iyi hareket ve daha fazla enerji gerekir; Bu sizin kalp ve diğer tüm kaslar için iyi.

Kuvvet antrenmanı kaslarınızı çalışmak için direnç kullanır. Bir spor salonu, el ağırlıkları, direnç bantları, hatta kendi vücut ağırlığı makineleri kullanabilirsiniz. Bu kasları güçlendirir ve yapabileceğiniz aktivite miktarını artırır. Fiziksel terapist her egzersiz yapmak ne sıklıkta size ve size işe zaman çalışması gerektiğini ne kadar zor bildirmek, ne yapmak gösterebilir.

Germe egzersizleri nazik olmalıdır. ısınmış değil bir kas germek asla. nasıl ve ne açmalıyım zaman fizyoterapist değildir.

Doktorunuz Tamam diyor sonra yapabilirsiniz hissediyorum gibi birçok gün 20 ila 30 dakika (veya daha fazla) düşük etkili klima egzersiz yapmaya çalışın. Bazı hiçbiri daha iyi olduğunu unutmayın!

gibi bir eklem üzerinde stres bir sürü koyun, ya da faaliyetler “yüksek etkili,” dikkatli olun

İlk doktorunuzla konuşmak için iyi bir fikirdir.

Sizin romatolog sizin için doğru bir egzersiz programı oluşturmak yardımcı olabilir. Bu aynı zamanda bir fizyoterapist ile toplantı içerebilir. Fiziksel terapistler, üzerinde çalışmak sizin için doğru egzersizleri seçmek gerekir hangi alanlarda belirleyebilir ve sizi egzersiz nasıl şiddetle söyle.

artrit olan insanlar için tasarlanmış topluluk egzersiz programları da vardır. Bunlar, Artrit olan kişiler (PACE) ve Artrit Vakfı sunmaktadır Artrit Kendi Kendine Yardım Kursu (ASHC), Egzersiz Can sayılabilir.