Nöbetler önleme: kafa yaralanmaları ve daha önlenmesi

Not: Eğer bir nöbet bozukluğu olabilir veya biri için değerlendirilmektedir düşünüyorsanız, sürücü ağır makine kullanmamaları, yüzmek, merdivenleri tırmanmaya veya diğer potansiyel olarak tehlikeli etkinliklere katılmayan özellikle bu şeyler yapmak temizlenene kadar senin doktor.

Eğer bir motorlu taşıt olduğunda emniyet kemerini takın. çocuk oto koltukları kullanın; önce veya veya (örneğin futbol, ​​futbol, ​​binicilik, ya da bisiklet gibi) spor sırasında alkol veya diğer ilaçlar kullanmayın bir otomobil ya da diğer ekipmanları kullanırken; Bir kask ve diğer koruyucu giysiler size bisiklet verildiğinde, motosiklet, buz pateni, kayak, binicilik, kayak, snowboard, ya da kaya tırmanışı giyin; Eğer bir sanayi veya inşaat alanında çalışıyorsanız kask giyin; sığ veya yabancı suya dalmayın; Önlemek bir düşüş neden olabilir tehlikeleri kaldırarak evde düşer.

Tedavi planı takip ettiğinizden emin olun. ilacınız programı, sizin tıp çok az veya çok fazla alarak aniden ilacınızı durdurma veya değiştirme nöbetlere neden olabilir. Epilepsi: Sizin İlaçlar properl alarak; , Yüzmek merdivenleri tırmanmaya veya doktorunuz tarafından özellikle bu şeyler yapmak temizlenene kadar diğer potansiyel tehlikeli etkinliklere katılmak, sürücü ağır makine çalıştırmayın; Böyle yanıp sönen veya ışıklar titreyen olan video oyunları oynamak gibi nöbet tetikleyebilir faaliyetleri kaçının. Nadir durumlarda, yanıp sönen ışıklar ve video oyunları geometrik desenler çocuklarda nöbetleri tetikleyebilir.

Bir nöbet bozukluğu tedavi ediliyor ise