mantar enfeksiyonları için kendi kendine tedavi

Kadın Sağlığı Trendler

Birçok durumda, güvenli bir şekilde bir over-the-counter ilaç vajinal mantar enfeksiyonu tedavi edebilir. Ayrıca yanan kaşıntı, ve diğer semptomlarını kontrol etmek için kendi kendine tedavi için bu ipuçları ile evde bir mantar enfeksiyonu tedavi deneyebilirsiniz. Eğer bir doktor görmelisiniz zaman Sadece üç durumları biliyorum ve mantar enfeksiyonları için sağlıklı öz bakım için yolda iyi konum.

Daha önce bir mantar enfeksiyonu tanısı oldum ve şimdi aynı belirtiler var, bu yüzden size bir mantar enfeksiyonu ve başka bir şey değil var kesinlikle eminiz.

Sen yeni bir partner ile cinsel olmadı, bu yüzden herhangi bir yeni CYBH (cinsel yolla bulaşan hastalıklar) maruz kaldığını riski değiliz. kaşıntı, yanma ve vajinal akıntı – – Bir mantar enfeksiyonu belirtileri çoğu cinsel yolla bulaşan belirtileri taklit edebilir.

Bu üç durum bir doktor dikkat edilmesi gereken

Bu şimdiye kadar yaşadığınız ilk mantar enfeksiyonu. Böyle bir idrar yolu enfeksiyonu veya STD olarak, farklı bir tedaviye ihtiyacı daha ciddi bir sorun değil emin olmak için bir doktora görünün.

Hamilesin. over-the-counter vajinal kremler dahil olmak üzere herhangi ilaçlar, gebelik sırasında doktor tarafından onaylanması gerekiyor.

Sık sık mantar enfeksiyonları var. bir yılda dört veya daha fazla mantar enfeksiyonları sahip tekrarlayan Vajinal kandidoz (RVVC) olarak adlandırılır. Kabaca kadınların% 5 RVVC geliştirmek ve antifungal ilaç ile 6 ay süreyle tedavi edilmesi gerekir. Sık tekrar mantar enfeksiyonları da diyabet ya da başka bir tıbbi durum var bir işareti olabilir.

Eğer belirtiler hakkında endişeli ya da sizin yaşadığınız geçmiş mantar enfeksiyonları farklı iseniz, aklın kendi barış için sağlık kuruluşu görmek isteyebilirsiniz. belirtiler rahatsız olduğu için, bazı kadınlar kaşıntı kolaylaştırmak için bir reçete gücü vajinal krem ​​sormak ve yaptığınız bir over-the-counter ürün daha hızlı yanan olacaktır.

Eğer dönen mantar enfeksiyonları önlemek için, ve bunu bir kez mantar enfeksiyonu tedavi etmek için yapabileceğiniz şeyler vardır.

Yoğurt. Doğal, “dost” bakterilerin – – lactobacillus acidophilus canlı kültürleri ile yoğurt yeme yinelenen bir mantar enfeksiyonu önlemeye yardımcı olabilir.

Acidophilus. Ayrıca mantar enfeksiyonları önlemeye yardımcı olabilir Lactobacillus acidophilus içeren takviyeleri alarak.

ne giymek izleyin. dar pantolon önlemek ve pamuk külot vücudunuzun “nefes” ve serin kalmak için izin giyerler. Mayalar nemli, sıcak bir ortam seviyorum – bu yüzden geri gelmesini bir mantar enfeksiyonu önlemek için şeyler havadar tutmak ve kuru.

Reçetesiz vajinal kremler. Zaten bir mantar enfeksiyonu varsa, senin belirtilerin tedavisi için yerel eczaneden satın alabilirsiniz over-the-counter ilaçlar birini deneyin. Bunlar, bir plastik aplikatör ile vajina içine yerleştirin vajinal kremler, yanı sıra erir tablet ya da fitil (Eğer vajina içine yerleştirin ilaç oval şekilli doz) gelir.

KAYNAKLAR

Kadın Doğum ve Jinekoloji Koleji: “Vajinit: Nedenleri ve Tedavisi.”

Ulusal Tıp Kütüphanesi: “Vajinal Mayalar Enfeksiyon” ve “Vajinal Kaşıntı.

Ulusal Kadın Sağlığı Bilgi Merkezi: “Vajinal Maya Enfeksiyonlar.”

Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Ulusal Enstitüsü: “. Vajinal mantar enfeksiyonları”

CDC: “Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar: Tedavi Rehberleri 2010:. Vulvovajinal kandidiyazis”

Aile Hekimleri Akademisi: “Vajinal Maya Enfeksiyonlar.”