küçük hücreli dışı akciğer kanseri: Semptomlar, testleri, tedavi ve daha nedenleri

akciğer hücreleri kontrolsüz bir şekilde hızla büyüyen başladığınızda durum akciğer kanseri denir. Kanser akciğerin herhangi bir bölümünü etkileyebilir ve bu ABD, Kanada ve Çin’de hem kadınlarda ve erkeklerde kansere bağlı ölümlerin başta gelen nedenidir var; Akciğer kanserinin iki ana türü mevcuttur: küçük hücreli akciğer kanseri (KHAK olarak da adlandırılan yulaf hücreli kanser) ve non-küçük hücreli dışı akciğer kanseri (KHDAK). Küçük hücreli akciğer kanseri, yaklaşık% 10 akciğer kanseri vakalarının% 15 hesapları; Küçük hücreli akciğer kanseri, aşağıdaki şekillerde küçük olmayan hücreli akciğer kanseri farklıdır

Sizin Kanser Riski Nedir? Kanser alın

onların doktor ziyaret etmeden önce küçük hücreli dışı akciğer kanseri olan kişiler genellikle nispeten kısa bir süre (sekiz ila 12 hafta) belirtileri vardı.

semptomlar yakın alanlarda, uzak yayılım, paraneoplastik sendromlar, veya bunların bir kombinasyonu yayıldı tümörün lokal büyüme kaynaklanabilir.

Küçük hücreli akciğer kanseri hızla büyüyor; Küçük hücreli akciğer kanseri hızla yayılır; Küçük hücreli akciğer kanseri (kanser hücrelerini öldürmek için yüksek doz X-ışınları veya diğer yüksek-enerjili ışınlar kullanarak) kemoterapi (kanser hücrelerini öldürmek için ilaçlar kullanarak) ve radyasyon tedavisine iyi cevap verir; Küçük hücreli akciğer kanseri, genellikle farklı paraneoplastik sendromlar (tümör tarafından üretilen maddeler sonucu semptomların koleksiyonu) ile ilişkilidir.