koşucu duvar: gerçek mi? Daha ileri gidemem bir nokta var mı?

Tom DiChiara tarafından

Her koşucu korktuğu “duvara vurmak” (aka “bonking”) – Bir ırk veya bacaklarını akü asidi pompa eğitim vadede bu noktaya ulaşan, nefes adımlarını bir tarama ve bir adım alarak düşünce yavaşlatır, yorucu olur dünyanın en kötü bir fikir gibi görünüyor. Bazıları bir 10K ortasında bu duvara çarptı ettik ısrar ediyorlar. Diğerleri sadece küçük bir kum ve pozitif düşünce ile üstesinden gelinebilir bir kendi kendine uyguladığı zihinsel engel olduğuna inanıyorum. Yani, hangi grup doğru?

koşucu duvar çok gerçek, “egzersiz fizyolog ve upwave yorum-yönetim kurulu üyesi Daniel Zeman, M. S. diyor” Ama bir 5K veya 10K bir duvara isabet yok. Bu 2.000 ‘den fazla kalori tüketmek ya da iki saatten daha uzun süreleri için çalışacak bir durum olmalıdır.

ve böylece meşhur duvar – – Zeman göre, çoğu insan bu 2.000 kalori kriter isabet yerde bir maraton 20- ya da 22 mil işareti etrafında, 26,2 kilometrelik yarışın son altı mil genellikle neden olan olarak anılacaktır “ikinci yarısında.”

Neden o kadar çok çarpışma ve yanık bir nokta nerede? Bu arz ve talep basit bir dava. Vücudunuz çalıştırmak için yakıt sağlamak için, kas ve karaciğerde depolanır şekerler (aka karbonhidrat) uzun bir zincirdir glikojen, talep eder. İnsan vücudu, ancak, sadece çok glikojen (diyelim ki, 20 miles ‘değerinde) saklayabilirsiniz. tereyağı yerine plütonyum ile DeLorean geleceğe geri dön güç çalışıyor gibi tür olan – tedarik biterse, vücut yerine enerji için yağ yakma başlar.

Peki herkes bonking olmadan bir maraton bitiş mu? ortalama koşucu için son derece yönetilebilir üç şey – bu akıllı pace, yıldız hidrasyon ve karbonhidrat yükleme olarak bilinen bir süreç uygun kombinasyonu ile olurdu.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …