köpekbalığı karaciğeri yağı: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Aceite de HÃgado de Tiburón, büyük camgöz Karaciğer Yağı, Cetorhinus maximus, Centroporus squamosus, Deep Sea Köpekbalığı Karaciğer Yağı, Köpek Balık Karaciğer Yağı, kaz de Requin, Huile de kaz d’Aiguillat, Huile de kaz de Requin, Huile de kaz de Requin de Grands ..; Bkz Tüm İsimler Aceite de HÃgado de Tiburón, büyük camgöz Karaciğer Yağı, Cetorhinus maximus, Centroporus squamosus, Deep Sea Köpekbalığı Karaciğer Yağı, Köpek Balık Karaciğer Yağı, kaz de Requin, Huile de kaz d’Aiguillat, Huile de kaz de Requin, Huile de kaz de Requin de Grands Fonds, Huile de kaz de Requin Pèlerin, Huile de Requin, Köpekbalığı Karaciğer, Köpekbalığı yağı, skualen, Sqaulus acanthias; gizle İsimler

Köpek balığı karaciğeri yağı ilacı yapmak için kullanılır. derin deniz köpekbalığı (Centrophorus squamosus), Mahmuzlu Camgöz (Sqaulus acanthias), ve büyük camgöz (Cetorhinus maximus): Bu köpekbalığı üç türün karaciğerinde alınır. Karaciğer bu köpekbalıkları toplam köpekbalığı vücut ağırlığının yaklaşık% 25 yapar; Köpekbalığı karaciğer yağı, lösemi ve diğer kanserlerin tedavisinde soğuk algınlığı, grip ve domuz gribi önlemek için, ve vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmek için, kanser X-ışını tedavisi radyasyon hastalığı önlemek için her zamanki kanser ilaçlar ile birlikte kullanılır. Ayrıca, anti-kanser ilaçları (kemoterapi) ile tedavi edilen, beyaz hücre sayımı arttırmak için kullanılır. Beyaz hücreler enfeksiyon kapalı mücadelede önemli, ancak birçok kemoterapi tarafından öldürülüyor; İnsanlar cilt kanseri de dahil olmak üzere cilt hastalıkları için cilde doğrudan köpekbalığı karaciğeri yağı sürün.

Köpekbalığı karaciğer yağı kanser veya kanser tedavisi ile ilgili yan etkilerine karşı aktiviteye sahip olabilir kimyasallar içerir.

Yetersiz Kanıt fo; Lösemi ve diğer kanserler; radyasyon hastalık ve alçaltılmış beyaz küre sayımı da dahil olmak üzere kanser tedavisinin yan etkileri; Soğuk algınlığı; grip; Cilt sorunları; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için köpekbalığı karaciğer yağı etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

köpek balığı karaciğer yağı güvenli olup olmadığını bilmek yeterli bilgi mevcut değildir. Yanlışlıkla akciğerlere içine nefes kişilerde pnömoniye neden olabilir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Yeterince gebelik ve meme -Besleme sırasında köpekbalığı karaciğer yağı kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek.

Şu anda köpekbalığı karaciğer yağı Etkileşimleri hiçbir bilgiye sahip

köpek balığı karaciğeri yağı, uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda köpekbalığı karaciğer yağı için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Asnis DS, Saltzman HP, Melchert A. Köpekbalığı yağı pnömoni. Bir göz ardı varlık. Göğüs 199; 103: 976-7.

Hasle, H, Gül C. [Köpekbalığı karaciğer yağı (alkoxyglycerol) ve kanser tedavisi]. Ugeskr Laeger 199; 153: 343-6.

Hichami A, Duroudier V Leblais V ve diğ. Doğal olarak, insan lösemi monosit benzeri THP-1 hücrelerinin fosfolipidlerin 1-O-alkylglycerols oluşan eklenmesi ile trombosit aktive edici faktör üretiminin modülasyonu. Eur J. Biochem 199; 250: 242-8.

Lee JS, Im JG Song KS, ve ark. Eksojen lipoid pnömoni: yüksek çözünürlüklü BT bulguları. Eur Radiol 199; 9: 287-91.

Lee JY Lee KS, Kim, TS ve diğ. Skualen kaynaklı dışsal lipoid pnömoni: dokuz hastada seri radyolojik bulgular. J Tomogr 199 Yrd Comput; 23: 730-5.

Loftsson T, Petersen DS, Le GOFFIC F Olafsson JH. yeni bir deriye nüfuz arttırıcı maddeler olarak doymamış gliserol monoeterler dahildir. Pharmazie 199; 52: 463-5.

Skopinska-Rozewska E Krotkiewski E, Sommer D, et al. singeneik sarkoma L-1, insan idrar kesesi ve insan böbrek, tümör hücreleri tarafından Balb / c farelerinde indüklenmiştir kutanöz angiogenesis üzerindeki köpekbalığı karaciğer yağı inhibitör etkisi. Rep 199 Onocol; 6: 1341-4.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon