kokarca lahana: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Charogne, Chou puant, Chou Sconse, Col de Mofeta, Dracontium, Dracontium foetidum, Çayır Lahana, Polecatweed, Skunkweed, Spathyema foetida, SpathyÃma Mouffette, Bataklık Lahana, Symplocarpe Chou-puant, Symplocarpe FÃtide, Symplocarpus foetidus, ..; Tüm İsimler Charogne, Chou puant, Chou Sconse, Col de Mofeta, Dracontium, Dracontium foetidum, Çayır Lahana, Polecatweed, Skunkweed, Spathyema foetida, SpathyÃma Mouffette, Bataklık Lahana, Symplocarpe Chou-puant, Symplocarpe FÃtide, Symplocarpus foetidus, Tabac-du görün -Diable; gizle İsimler

Skunk lahana o açıklamaları hoş olmayan koku adını alır bir bitkidir. Kök ve yeraltı kök (rizom) ilaç yapmak için kullanılır; İnsanlar koşulları geniş bir yelpazede için kokarca lahana alır. Şişmiş hava yolları (bronşit), astım, öksürük ve boğmaca dahil solunum problemleri tedavi etmek için kullanılır. Aynı zamanda eklem ve kas ağrısı (romatizma), baş ağrısı, diş ağrısı ve ağrılı durumlar için kullanılır. Bazı insanlar spazmlar, konvülziyon, ve epilepsi dahil olmak üzere sinir sistemi bozuklukları için kullanabilirsiniz. Kokarca lahana solucanlar, mantar ve uyuz enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Diğer kullanımlar kanser tedavisi, sıvı tutma, aşırı kanama (kanama), anksiyete, yılan sokması, cilt yaraları, şimdiye, şişlikler ve yaralar bulunur. Kokarca lahana, aynı zamanda sindirim sistemini uyarmak için kullanılır; Bir gıda olarak, genç yapraklar, kökler ve sapları kaynatılır ve yenir.

Skunk lahana ağrıyı hafifletmek ve rahatlama neden kimyasallar içerir.

Yetersiz Kanıt fo; Bronşit; Astım; Boğmaca; Eklem ve kas ağrısı (romatizma); Baş ağrısı; Diş ağrısı; spazmlar; konvülsiyon; Epilepsi; solucanlar; saçkıran; Uyuz; Kanser; Sıvı tutulması; Aşırı kanama (kanama); anksiyete; Yılan ısırığı; Cilt yaraları; kıymıks; şişkinlikler; yaralar; Sindirim sistemini uyararak; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için kokarca lahana etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

ağız yoluyla alındığında Skunk lahana çoğu insan için OLASI GÜVENLİ olduğunu. Büyük miktarda bulantı, kusma, ishal, baş ağrısı, baş dönmesi, azalmış görme ve mide krampları neden olabilir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve emzirme: Bu Hamile iseniz kokarca lahana kullanmak OLASI UNSAFE olduğunu. Bu sizin dönemini başlatmak veya rahmin kasılmasına neden olabilir. Bu düşük neden olabilir; Eğer emzirme ise kokarca lahana alarak güvenliği konusunda yeterli güvenilir bilgi yoktur. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek; (Örneğin gastroözofageal reflü hastalığı [GÖRH], ülser, ülseratif kolit veya Crohn hastalığı gibi) mide ya da bağırsak bozuklukları: kokarca lahana alarak bu koşullar daha kötü hale getirebilir; Böbrek taşları: Skunk lahana oksalat içeren, vücut böbrek taşı yapmak için kullandığı bir kimyasal. kokarca lahana alarak böbrek taşları daha kötü hale getirebilir.

Şu anda SKUNK LAHANA Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

kokarca lahana, uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda kokarca lahana için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Berthold, D. A. ve Siedow, kokarca lahana (Symplocarpus foetidus) mitokondri siyanür dayanıklı alternatif oksidaz J. N. Kısmi saflaştırma. Bitki Fizyolojisi 199; 101 (1): 113-119.

Berthold, D.A. Fluke, D.J. ve Siedow, radyasyonla inaktivasyon analizi ile aroid alternatif oksidaz moleküler kütle J.N. belirlenmesi. Biochem.J 5-15-198; 252 (1): 73-77.

Duke JA. şifalı otlar CRC el kitabı. 1st ed. Boca Raton, FL: CRC Press, LLC, 1985.

Hocking GM. Doğal ürünlerin bir sözlük. 2nd Ed. Medford, OR: Plexus Yayıncılık, 1997.

Ito, T. ve Ito kokarca lahana homeothermic sıcaklık kontrolü, Symplocarpus foetidus K. Doğrusal olmayan dinamikleri. Fiz Rev E Stat.Nonlin.Soft.Matter Phys 200; 72 (5 Pt 1): 051.909.

kokarca lahana (Symplocarpus foetidus) ve çiçeklenme gelişimi sırasında ksilem özsuyu bileşiminde Onda, Y. ve Ito, K. değiştirir. Biosci.Biotechnol.Biochem. 200; 69 (6): 1156-1161.

Whang, W. K. ve Lee, Symplocarpus renifolius yapraklarından elde M. T. Yeni flavonol glikozitler. Arch Pharm Res 199; 22 (4): 423-429.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon